Serwery Plex Cloud zostaną wyłączone jeszcze w tym roku. Utrzymywanie usługi jest zbyt drogie

Serwery Plex Cloud zostaną wyłączone jeszcze w tym roku. Utrzymywanie usługi jest zbyt drogie

Serwery Plex Cloud zostaną wyłączone jeszcze w tym roku. Utrzymywanie usługi jest zbyt drogie
Oskar Ziomek
12.09.2018 17:23

Użytkownicy korzystający z usługi Plex Cloud, która pozwala strumieniować multimedia bez konieczności posiadania własnego urządzenia, zostaną zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń. Usługa przestanie działać wraz z końcem listopada tego roku, a głównym powodem rezygnacji z jej utrzymywania są wysokie koszty. Twórcy poinformowali o tym na łamach oficjalnego forum, gdzie przepraszają użytkowników za niedogodności i jednocześnie proponują sięgnąć po inne rozwiązania.

Serwery Plex Cloud zostaną wyłączone 30 listopada i od tego czasu użytkownicy nie będą mogli ich wykorzystywać do strumieniowania treści zapisanych w chmurze, na przykład Dysku Google czy OneDrive, z którymi usługa współpracuje. By dalej korzystać z możliwości strumieniowania plików w sieci lokalnej i nie tylko, konieczne więc teraz będzie wyposażenie się w NAS-a lub uruchomienie serwera na komputerze. Pierwsze rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi (i często niemałymi) kosztami, drugie natomiast z pewnością nie jest najwygodniejsze, a to najpewniej właśnie wygoda stanowiła główny powód dotychczasowego zainteresowania usługą Plex Cloud.

Podjęliśmy trudną decyzję o wyłączeniu usługi Plex Cloud 30 listopada 2018 roku. Jak być może wiecie, od lutego bieżącego roku przestaliśmy akceptować nowe serwery Plex Cloud i od tego czasu aktywnie pracowaliśmy nad sposobami rozwiązania różnych problemów przy zachowaniu kontroli nad kosztami. Trzymamy się wysokiego standardu i niestety, po wielu badaniach i przemyśleniach, nie znaleźliśmy rozwiązania, które byłoby w stanie dostarczyć użytkownikom Plex Cloud pierwszorzędne wrażenia związane z usługą Plex, przy zachowaniu rozsądnej ceny... – czytamy w wyjaśnieniu, które pojawiło się na łamach forum.

Plex to jedna z częściej wykorzystywanych usług do strumieniowania filmów, muzyki i seriali, przede wszystkim w ramach sieci lokalnej. W przypadku instalacji aplikacji serwera na własnym urządzeniu, korzystanie z większości przydatnych na co dzień funkcji jest darmowe, podobnie jak aplikacje klienckie, które dostępne są między innymi na Windowsa, macOS-a, Androida, iOS-a, Androida TV, a nawet konsole. Zarówno aplikacje serwera, jak i odtwarzacze dla wielu platform można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)