Składany smartfon Intela może dostać system Windows. Pierwsze rendery są obiecujące

Składany smartfon Intela może dostać system Windows. Pierwsze rendery są obiecujące

Wszystko wskazuje na to, że Intel ma ciekawy pomysł na składany smartfon (depositphotos)
Wszystko wskazuje na to, że Intel ma ciekawy pomysł na składany smartfon (depositphotos)
Oskar Ziomek
28.01.2019 23:50

W internecie pojawiły się ciekawe informacje o planach firmy Intel związanych ze stworzeniem składanego smartfona. Jak zwraca uwagę serwis MSPoweruser, powołując się na materiał z LetsGoDigital, do sieci trafiły informacje o patencie i w konsekwencji pierwsze rendery urządzenia, które być może za jakiś czas pojawi się na rynku. Choć na razie nie wiadomo na jego temat wiele, to już same rysunki wskazują, że jest to jeden z lepszych pomysłów w tej kategorii urządzeń.

Jeśli finalny produkt rzeczywiście będzie wyglądać tak, jak na obecnych rysunkach, to bardzo możliwe, że zainteresowanych będzie nim wiele osób. Urządzenie ma zostać wyposażone w składany ekran, który będzie zaginany w trzech miejscach. Dzięki temu, po rozłożeniu będziemy mieć do czynienia z rozsądnych rozmiarów tabletem, ale za to po złożeniu – ze stosunkowo zgrabnym smartfonem. Z pozoru to analogiczne rozwiązanie do tego, które niedawno zaprezentowała firma Xiaomi.

Pierwsze rendery składanego smartfona Intela, wizja na podstawie patentu, źródło: LetsGoDigital.
Pierwsze rendery składanego smartfona Intela, wizja na podstawie patentu, źródło: LetsGoDigital.

W przypadku propozycji Intela mamy jednak do czynienia z trzema składanymi częściami o większej powierzchni, a ponadto z możliwością wykorzystania ich na różnych etapach złożenia. Wszystko wskazuje na to, że smartfon będzie można dowolnie zaginać, na przykład układając go w bryłę, która – być może – pozwoli oglądać ten sam materiał wideo dwóm osobom siedzącym naprzeciwko siebie.

Jak wynika z grafik, w innych sytuacjach będzie go można rozłożyć tylko częściowo, jak książkę. To jednak nie koniec niespodzianek. Jak widać na renderach, smartfon ma być wyposażony w rysik, a wizualizacja na ekranie wskazuje na zastosowanie systemu Windows, choć to jedynie przypuszczenia.

Przed składanymi smartfonami jest jeszcze długa droga

Choć ujawniony patent i rendery smartfona Intela nie są pierwszymi wskazaniami na zainteresowanie tą grupą urządzeń przez producentów, wiele wskazuje na to, że upłynie jeszcze trochę czasu, nim na rynku pojawią się dopracowane sprzęty. Co prawda już teraz wiemy jak wygląda i sprawuje się pierwsze urządzenie tego typu, czyli Royole FlexPai, jednak wciąż trudno tę formę uznać za dopracowany projekt, którym zainteresują się masy.

Poza wspominanym wyżej smartfonem Xiaomi duże zainteresowanie wywołuje składany smartfon Samsunga, który w ostatecznej formie wciąż nie został zaprezentowany. Za nami jest tylko pokaz podczas listopadowej konferencji dla deweloperów, kiedy urządzenie pojawiło się na scenie jako prototyp i było pokazywane w półmroku. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze zanana, ale zakłada się, że smartfon może zostać pokazany w ostatecznej formie już w przyszłym miesiącu, wraz z premierą Samsungów z serii Galaxy S10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)