Skype Classic zostanie z nami na dłużej – Microsoft jednak nie wyłączy go po wakacjach

Skype Classic zostanie z nami na dłużej – Microsoft jednak nie wyłączy go po wakacjach

Skype Classic dostanie wydłużone wsparcie (depositphotos)
Skype Classic dostanie wydłużone wsparcie (depositphotos)
Oskar Ziomek
06.08.2018 21:06, aktualizacja: 06.08.2018 23:05

Jedną z gorętszych informacji w poprzednim miesiącu była bez wątpienia ta o planowanym wyłączeniu Skype'a Classic tuż po wakacjach. Microsoft postanowił zamknąć pewien rozdział rozwoju aplikacji, która miała pozostać dostępna wyłącznie w nowej wersji, w której względem edycji klasycznej wyraźnie zmodyfikowano interfejs. Decyzja wywołała falę krytyki, jak się okazuje wystarczająco dużą, by zauważył ją sam Microsoft. Firma zdecydowała się zmienić zdanie i Skype Classic pozostanie dostępny dla użytkowników także po wakacjach.

Niestety jednak, na tę chwilę nie wiadomo na jak długo. Już wcześniej Microsoft mówił o swoich planach bardzo lakonicznie, a teraz nie jest inaczej. Wpis informujący o planowanym wyłączeniu Skype'a Classic został zaktualizowany i teraz zawiera dodatkowe, krótkie wyjaśnienie: Bazując na informacjach zwrotnych od naszych klientów, rozszerzamy wsparcie dla Skype'a 7 (Skype'a Classic) na pewien czas. Klienci będą więc mogli przez ten okres nadal swobodnie korzystać z tej wersji aplikacji, bez konieczności aktualizacji do nowszego wydania ze zmienionym interfejsem.

Interfejs nowszej wersji Skype'a nie każdemu przypadnie do gustu.
Interfejs nowszej wersji Skype'a nie każdemu przypadnie do gustu.

Oczywiście taka informacja z pewnością ucieszy wszystkie osoby przywiązane do starszej wersji komunikatora, ale nie zmienia to faktu, że w sprawie nadal wiadomo niewiele. Rozszerzenie wsparcia programu na pewien czas z pewnością nie jest dla użytkowników wystarczająco satysfakcjonującą i konkretną informacją. Z drugiej jednak strony, historia pamięta takie przypadki, w których Microsoft z rozmachem wydłużał tego typu terminy. Mowa tu choćby o czasie darmowej aktualizacji do Windowsa 10 dla użytkowników poprzednich wersji systemu. Przedłużany wciąż termin można było liczyć w miesiącach.

Chociaż termin faktycznego wyłączenia Skype'a Classic może się jeszcze wielokrotnie oddalić, to raczej trudno liczyć na to, by Microsoft ostatecznie z takiego kroku zrezygnował całkowicie. Z czasem warto więc dać szansę nowej wersji Skype'a i przemyśleć korzystanie z niej na co dzień. Nie ulega bowiem wątpliwości, że prędzej czy później użytkownicy zostaną zapewne i tak zmuszeni, by porzucić klasyczną odmianę programu na rzecz nowszej i spójnej z interfejsem urządzeń mobilnych wersji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)