Skype na Androida z wyborem motywów i wskaźnikami aktywności

Skype na Androida z wyborem motywów i wskaźnikami aktywności
04.08.2017 11:11
Skype na Androida z wyborem motywów i wskaźnikami aktywności

Joe Belfiore, jeden z ojców Windows Phone, korzysta z Samsunga Galaxy S8. Smartfon ten działa pod kontrolą Androida i jak stwierdza sam Belfiore, daje wygodny dostęp do usług Microsoftu. Trzeba się z tymi słowami zgodzić, bowiem aplikacjom Microsoftu na Androida trudno mieć wiele do zarzuceia. Dobrym przykładem jest Skype, który właśnie otrzymał aktualizację, przynoszącą wartą uwagi paczkę nowości.

Jak czytamy w oficjalnym dzienniku zmian, nowa wersja przynosi:

  • Nowe motywy – do wyboru jasne i ciemne.
  • Wskaźniki aktywności – zobacz, kto jest aktualnie aktywny na liście czatów.
  • Zmiana kolejności czatów – możesz sortować czaty według ostatnich, nieprzeczytanych lub aktywnych.
  • Ogólne ulepszenia płynności działania i niezawodności.

Wybór motywu widzimy już przy pierwszym uruchomieniu Skype’a. Można go także zmienić w ustawieniach. Jasny dobrze wygląda w dzień, ponadto sprawia, że aplikacja wygląda na lżejszą i stworzoną z wytycznymi nowych języków wzornictwa. Z kolei motyw ciemny idealnie sprawdza się w nocy, odczuwalnie mniej męcząc oczy. Szkoda, że menu wyświetlanie przy tworzeniu nowego czatu czy grupy pozostaje białe w ciemnym motywie, nieprzyjemnie atakując wzrok.

350203071886157761
350203071886223297

Wskaźnik aktywności przypomina rozwiązania z innych popularnych komunikatorów. Na liście czatów, przy aktywnym kontakcie, wyświetlana jest niewielka zielona kropka, informująca, że dana osoba jest aktywna. Trzecia nowa funkcja, to wspomniane sortowanie – wygoda przede wszystkim dla osób mających długą historię rozmów.

Ogólne ulepszenia płynności działania i niezawodności naprawdę czuć. Aplikacja działa bardzo sprawnie, nie sprawiając żadnych kłopotów i nie wpływając negatywnie na szybkość działania smartfonu. Nowa wersja jest jak najbardziej godna polecenia. Znajdziecie ją oczywiście w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)