Skype po aktualizacji z nowym interfejsem na Windowsie i macOS-ie

Skype po aktualizacji z nowym interfejsem na Windowsie i macOS-ie
Oskar Ziomek

31.10.2017 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do użytkowników komunikatora Skype na desktopach trafia najnowsza aktualizacja, istotnie zmieniająca interfejs i funkcjonalność. Zmiany były już wcześniej dostępne do testów w edycji beta, ale dopiero teraz pojawiają się w finalnym, stabilnym wydaniu programu. Co jednak ważne do zaznaczenia już na wstępie, aktualizacja może nie być dla wszystkich użytkowników dostępna w tym samym momencie.

Zmiany widoczne są natomiast już na pierwszy rzut oka, bowiem wiele z nich dotyczy samego interfejsu. Zmieniono w nim dostępną kolorystykę (zależną od wybranego motywu) i funkcje, które swoje początki mają jeszcze w wersji mobilnej.

Obraz

Gdy ta miała premierę kilka miesięcy temu okazała się porażką, jak można wnioskować z wielu słów krytyki na jej temat. Microsoft musiał zareagować i częściowo wysłuchał próśb użytkowników. Teraz ostateczne zmiany trafiają również do komunikatora dla Windowsa i Maka.

Poza wyglądem, w komunikatorze pojawiają się także nowości od strony funkcjonalnej. Wśród nich opcja wspominania o konkretnych uczestnikach konwersacji dzięki @mentions, reakcje na wzór tych znanych choćby z Facebooka, nowy panel powiadomień czy galeria w czatach. Powróciły również statusy użytkowników oraz dostępna jest możliwość porozmawiania z botami.

Nie tak szybko...Jak wspomniano na wstępie, choć aktualizacja teoretycznie trafia do użytkowników od wczoraj, w praktyce może jeszcze minąć kilka dni, zanim nowości dotrą do każdego. Microsoft sugeruje oczekiwanie na automatyczną aktualizację po uprzednim upewnieniu się, że te są włączone w ustawieniach.

Co ciekawe, alternatywą ma być ręczna instalacja nowego programu, ale podczas naszych prób instalatory dla Windowsa i macOS-a i tak skutkowały instalacją Skype'a w wersji sprzed najnowszych zmian. Być może jest to jednak tylko chwilowy problem, aktualny w momencie publikacji niniejszego tekstu.

Skype'a w wersji dla każdej z platform można pobrać za pośrednictwem naszej bazy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)