Skype zyskuje funkcję nagrywania rozmów w chmurze. Niestety nie można jej zablokować

Skype zyskuje funkcję nagrywania rozmów w chmurze. Niestety nie można jej zablokować

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
05.09.2018 10:57, aktualizacja: 05.09.2018 13:30

Microsoft poinformował, że wraz z najświeższą aktualizacją, klient Skype został wzbogacony o funkcję nagrywania i udostępniania zapisów ze wszystkich rozmów, czy to wideo czy głosowych. Co ważne, do kodowania materiału wykorzystano chmurę, a zatem nowe rozwiązanie nie zwiększa wymagań sprzętowych aplikacji. Dzięki temu może trafić zarówno na komputery osobiste, jak i urządzenia przenośne, choć – jak informuje producent – update chwilowo omija wydanie MDL2 (kiedyś: Modern UI) dla Windowsa 10, które otrzyma niniejszy dodatek z opóźnieniem.

Aby nagrać konwersację, wystarczy wybrać odpowiednią funkcję z przybornika. Wówczas chmura rozpocznie przechwytywanie i kodowanie materiału, a wszyscy uczestnicy rozmowy zostaną powiadomieni o rozpoczęciu jej nagrywania. Utworzony klip, po zakończeniu konwersacji, będzie dostępny jako plik formatu MP4 w oknie czatu tekstowego.

Nagrywanie rozmów Skype. Źródło: Microsoft
Nagrywanie rozmów Skype. Źródło: Microsoft

Każdorazowo użytkownicy otrzymują 30 dni na pobranie materiału z serwera. W tym czasie nagranie może zostać też udostępnione dowolnej osobie z listy kontaktów.

Niestety pewną wadą jest, że funkcji nagrywania nie da się globalnie zablokować. Jeśli więc ktoś zechce archiwizować konwersację wbrew woli pozostałych użytkowników, to pozostaje jedynie przerwanie rozmowy. Na ten moment, poza powiadomieniem o nagrywaniu, Microsoft nie ma innego pomysłu na zarządzanie mechanizmem. To może się niektórym nie spodobać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)