Smartfony Jolla już można zamówić do Polski

19.12.2013 19:32, aktual.: 20.12.2013 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś został uruchomiony sklep internetowy firmy Jolla (shop.jolla.com), w którym już nie tylko osoby zaproszone, ale każdy może zamówić fiński smartfon z systemem Sailfish OS. Sklep obsługuje wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także Szwajcarię i Norwegię. Obecnie w sklepie znajdują się jedynie smartfony, ale wkrótce pojawią się także dodatkowe baterie oraz „drugie połówki” w różnych kolorach.

Obraz

Smartfon kosztuje 399 euro brutto, do tego należy doliczyć koszt przesyłki do Polski. System oszacował, że wysłanie paczki do Wrocławia zwiększy koszt zakupu o kolejne 15 euro. Dostawy zaczną się na początku stycznia. Wszyscy, którzy kupili Jollę w przedsprzedaży, powinni dostać swoje urządzenie jeszcze przed Bożym Narodzeniem, ale głosy w Sieci mówią, że różnie z tym może być. Póki co, firma przeprasza za opóźnienia. W konsekwencji, utrudnione jest także kupienie smartfonu w sklepach DNA Kauppa w Finlandii.

Kolejny raz opisywać smartfonu Jolli nie będę, gdyż wszystkie informacje można znaleźć na blogu Krogulca. Znalazły się tam także wrażenia po pierwszej dobie z Jollą. Od siebie mogę dodać, że obsługa tego urządzenia wydaje mi się przekomplikowana i niektórych funkcji jeszcze brakuje (system wciąż się rozwija), ale za to aplikacje z Androida działają jak złoto. Nawet z grami nie ma problemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)