Smartfony Samsunga będziemy nosić na nadgarstku

Smartfony Samsunga będziemy nosić na nadgarstku

Smartfony Samsunga będziemy nosić na nadgarstku
09.04.2015 12:32, aktualizacja: 09.04.2015 14:04

Samsung chce połączyć smartfon i smartwatch w jednym urządzeniu. Południowokoreańska firma właśnie opatentowała elastyczny smartfon, który będziemy mogli nosić na nadgarstku, zupełnie jak opaskę. Obecnie mamy do czynienia tylko z patentem, ale patrząc na zdolności inżynierów Samsunga, takie urządzenie możemy zobaczyć wcześniej niż się tego spodziewamy.

Niedawno pisaliśmy o projekcie Neptune Suite. W skład tego zestawu wchodzi smartwatch, a także dwa urządzenia, pierwsze przypomina smartfona, a drugie tablet. Co ciekawe, głównym elementem jest smart-zegarek, do którego możemy podłączyć 5-calowy wyświetlacz Pocket Screen lub 10-calowego Tab Screnna. Neptune Suite pokazuje, że smartwatche mają potencjał i w przyszłości nie muszą być tylko dodatkiem do smartfona. Z drugiej strony ciągle będziemy musieli nosić ze sobą dwa urządzenia, zegarek i większy wyświetlacz. Co można z tym zrobić? Odpowiedź jest prosta: wystarczy połączyć telefon i zegarek w jedno urządzenie.

Obraz

Samsung otrzymał patent na elastyczny smartfon, który będziemy mogli nosić na nadgarstku, tak samo jak zegarek. Nie mamy do czynienia tylko z wyświetlaczem, ale z całym smartfonem, składającym się również z reszty podzespołów. Dodatkowo w każdej chwili będziemy mogli zdjąć urządzenie z nadgarstka i przywrócić bardziej tradycyjny kształt. Trzeba przyznać, że rozwiązanie jest naprawdę interesujące. Po pierwsze, wyginający się smartfon zastąpi smart-zegarek. Po drugie, ze względu na większe wymiary Samsung może zastosować wydajniejsze podzespoły, a także pojemniejszy akumulator. Po trzecie, taka obudowa będzie znacznie lepszej znosiła wygięcia, a więc bez obaw będziemy mogli nosić smartfona w tylnej kieszeni spodni. Zalet z pewnością znajdzie się znacznie więcej, ale niestety mamy do czynienia tylko z patentem. Nie jest to nawet prototyp, a więc bardzo możliwe, że jeszcze sporo poczekamy na takie urządzenie.

Mimo wszystko wierzymy, że Samsung zaskoczy nas wszystkich i w ciągu najbliższych lat pokaże chociażby prototyp. Koreańczycy mają już pewne doświadczenie w wyginaniu wyświetlaczy, zarówno w smartfonach – Galaxy S6 Edge, jak i zegarkach – Gear S. Dodatkowo firma LG w tym pokazała wygięte ekrany OLED, które mają pozwolić na produkcję urządzeń z wyświetlaczami oplatającymi cały nadgarstek. Oczywiście nie należy zapominać o pozostałych elementach smartfona. Tutaj ponownie należy wspomnieć o Samsungu, który w poprzednim roku zaprezentował elastyczne baterie, które mają pojawić się w sprzedaży w ciągu kilku lat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)