SoundCloud uratowany? Internet Archive zarchiwizuje muzykę z serwisu

SoundCloud uratowany? Internet Archive zarchiwizuje muzykę z serwisu

SoundCloud uratowany? Internet Archive zarchiwizuje muzykę z serwisu
Jan Mentel
18.07.2017 17:48, aktualizacja: 24.07.2017 10:09

Jak informowaliśmy pod koniec zeszłego tygodnia, SoundCloud ma problemy finansowe. 40% pracowników już straciło pracę, a optymistyczne przewidywania dają serwisowi płynność do końca 4 kwartału. O ile nie znajdzie się hojny inwestor, serwis może przestać istnieć. Na reakcje grupy Internet Archive nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj rozpoczęli pracę nad kopiowaniem zawartości serwisu.

Mimo że SoundCloud w piątek wystosował oficjalne stanowisko, w którym firma zapewnia, że jej sytuacja nie zagraża funkcjonowaniu serwisu, wolontariusze zrzeszeni w Internet Archive postanowili dmuchać na zimne. Nie będzie to jednak pełna kopia katalogu muzycznego. W wielu przypadkach mogłoby to grozić łamaniem praw autorskich, dlatego grupa skupi się wyłącznie na najwcześniejszych plikach muzycznych.

Sporo się ostatnio mówi o SoundCloudzie. Ale to tylko gadanie. Muzyka, którą kochacie na SoundCloudzie, nie zniknie. Muzyka, którą się dzieliliście bądź przesłaliście na serwer, nie zniknie, bo SoundCloud nie zniknie. Nie za 50 dni, nie za 80 dni, nie w najbliższej przyszłości. Wasza muzyka jest bezpieczna.

Problemy finansowe SoundClouda spowodowane są sporą konkurencją ze strony innych serwisów streamingowych takich jak Spotify czy Apple Music. Na początku roku firma rozpoczęła nawet rozmowy ze Spotify oraz Google na temat ewentualnej sprzedaży serwisu. Ostatecznie jednak do niej nie doszło.

Internet Archive zrzesza wolontariuszy od 1996 roku. Ich misją jest poszerzanie dostępu do wiedzy, dlatego zajmują się cyfryzacją książek, nagrań audio, filmów i obrazów. Do dziś skopiowali także 279 miliardów stron internetowych. Przy okazji rozpoczęcia prac nad kopiowaniem SoundClouda, grupa ogłosiła, że zbiera fundusze na ten cel.

Aplikacje SoundCloud w wersji na Windowsa, na iOS-a oraz Androida dostępne są w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)