Spotify szuka nowych źródeł zysku? Mają ruszyć testy droższego abonamentu

Strona głównaSpotify szuka nowych źródeł zysku? Mają ruszyć testy droższego abonamentu
19.08.2019 15:46
Spotify podobno zaczyna testy droższego abonamentu (Getty Images)
Spotify podobno zaczyna testy droższego abonamentu (Getty Images)

Spotify może wkrótce zwiększyć ceny abonamentów swojej usługi strumieniowania piosenek. Tak przynajmniej sugeruje serwis Bloomberg, który powołuje się na anonimowe źródła znające temat. Jak wynika z udostępnionych informacji, w Skandynawii mają się rozpocząć testy droższego abonamentu.

bELzjWSt

Choć oficjalnie powód nie jest znany, łatwo się domyślić, że taki pilotaż pomoże zweryfikować, ile użytkownicy są w stanie płacić za dostęp do Spotify Premium. To może natomiast pomóc zwiększyć zyski na rynkach, gdzie usługa i tak cieszy się sporym powodzeniem.

Aplikacja Spotify w systemie Windows 10.
Aplikacja Spotify w systemie Windows 10.

Tymczasowa podwyżka miałaby wynieść około 13 procent i zwiększyć koszt abonamentu rodzinnego z 15 na około 17 dolarów. W Polsce taki abonament kosztuje obecnie niecałe 30 złotych, a podobna podwyżka oznaczałaby zmianę ceny na niecałe 34 złote. W ramach rodzinnego abonamentu ze Spotify Premium może korzystać maksymalnie 6 osób mieszkających pod tym samym adresem.

bELzjWSv

Ponieważ informacje są nieoficjalne, na razie nie wiadomo, jak długo potrwają testy, jak dużej grupy użytkowników będą dotyczyć, ani czy w przyszłości obejmą także inne rynki, w tym Polskę. Bloomberg zwraca uwagę, że choć Spotify jest obecnie największym płatnym serwisem muzycznym na świecie, firma traci pieniądze i szuka nowych sposobów na zwiększenie swoich zysków.

W sprawie rzekomych testów droższego abonamentu skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Spotify. Niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana, jeśli otrzymamy dodatkowe informacje.

Aplikację Spotify można pobrać z naszego katalogu oprogramowania. Dostępne jest wydanie m.in. na Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELzjWTr