Sprawdź, co przyniesie Windows 10 na jesień. Gałąź „Skip Ahead” dla testerów jest już dostępna

Microsoft otworzył gałąź Skip Ahead dla testerów Windowsa 10
Microsoft otworzył gałąź Skip Ahead dla testerów Windowsa 10
Oskar Ziomek

31.01.2019 00:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa 10, którzy są zainteresowani testami najnowszych funkcji systemu, mogą dołączyć do grupy osób, która otrzyma dostęp do edycji przygotowywanej na jesień 2019 roku. Microsoft zdecydował się bowiem ponownie pozwolić testerom w ramach programu Insider dołączać do gałęzi Skip Ahead. Oznacza to, że z jednej strony Windows 10 w wersji 19H1, który pojawi się wiosną, prawdopodobnie jest już tylko dopieszczany, a z drugiej – że nadszedł czas na dynamiczny rozwój kolejnej dużej aktualizacji.

Wersja, o której mowa, otrzyma oznaczenie 19H2, a jej premiery będzie się można spodziewać w drugiej połowie bieżącego roku. Na razie nie wiadomo jakie istotne nowości wprowadzi, ale to właśnie dzięki uruchomieniu gałęzi Skip Ahead będzie można się o tym na bieżąco dowiadywać w następnych miesiącach. Ostatnia duża aktualizacja Windows 10 wprowadziła między innymi ciemny motyw Eksploratora plików.

Po finalnym udostępnieniu Windowsa 10 w wersji 19H1 na wiosnę, gałąź Skip Ahead zostanie scalona z gałęzią aktualizacji, z której korzystają testujący następną wersję systemu Windows w ramach programu Insider. Liczba testerów, którzy mogą korzystać z gałęzi Skip Ahead jest jak zwykle ograniczona. Microsoft nie zdradza konkretów, jednak w praktyce warto, aby zainteresowani pospieszyli się ze zgłoszeniem. Decyzję warto jednak podjąć z rozwagą: testowe kompilacje systemu nie bez powodu nie są dostępne dla wszystkich – testy mają na celu rozpoznanie i eliminację wielu błędów.

Skip Ahead w Windows 10 – jak dołączyć do gałęzi testowej?

Aby dołączyć do gałęzi Skip Ahead, przeskakując do następnej wersji systemu, należy odwiedzić ustawienia Windowsa 10 i kategorię Aktualizacja i zabezpieczenia. Aby dołączyć do programu Insider i testować najnowsze kompilacje, konieczne będzie wybranie z lewej strony opcji Niejawny program testów systemu Windows.

Widok ustawień programu Insider z perspektywy użytkownika, który wcześniej nie był do niego zapisany.
Widok ustawień programu Insider z perspektywy użytkownika, który wcześniej nie był do niego zapisany.

Jeśli opcje te są odwiedzane po raz pierwszy, należy skorzystać z przycisku Rozpocznij i postępować zgodnie z kreatorem, akceptując kolejne zgody i na odpowiednim etapie wskazać wspomnianą gałąź Skip Ahead. Warto wiedzieć, że do programu Insider można dołączyć jedynie wówczas, gdy wcześniej wyrażono zgodę na udostępnianie Microsoftowi pełnych danych diagnostycznych.

Dołączenie do Skip Ahead będzie wyglądać nieco inaczej w przypadku użytkowników, którzy są już w programie Insider i chcą jedynie zmienić gałąź. W tej sytuacji wystarczy odwiedzić wspomniane wyżej ustawienia i wybrać gałąź Skip Ahead z listy w uproszczonym widoku – więcej o zmianach w tym zakresie pisaliśmy przy okazji opisu nowości w kompilacji 18317.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (57)
Zobacz także