Steganografia na Androidzie. Dzięki PixelKnot: Hidden Messages zakodujesz wiadomość w obrazku

Steganografia na Androidzie. Dzięki PixelKnot: Hidden Messages zakodujesz wiadomość w obrazku
10.06.2015 15:12
Steganografia na Androidzie. Dzięki PixelKnot: Hidden Messages zakodujesz wiadomość w obrazku

Użytkownicy, w związku z coraz większą świadomością w kwestiach prywatności, często poszukują często alternatyw dla komunikatorów oferowanych przez wielkie korporacje. Szczególnie, gdy tematy poruszane w ich rozmowach bywają wrażliwe. Nie zawsze jednak można polegać na szyfrowaniu. W ramach projektu Guardian powstała aplikacja PixelKnot: Hidden Messages. To, co wyróżnia ją na tle alternatyw to maskowanie samego faktu konwersacji.

The Guardian Project, w ramach którego powstał PixelKnot, to inicjatywa skupiająca się na dostarczaniu użytkownikom aplikacji mobilnych, które zapewniałyby im prywatność i bezpieczeństwo przechowywanych w programie informacji. Kluczowymi kwestiami dla The Guardian Project jest otwarte źródło aplikacji, prostota obsługi i duże możliwości konfiguracyjne. Zgodnie z tymi założeniami powstał także PixelKnot.

350137610360088513

Istotą prywatności, którą zapewnia program, jest steganografia. W przeciwieństwie do szyfrowania, które jak wiadomo samo z siebie świadczy o istnieniu komunikatu, steganografia ukrywa komunikat właściwy pod innym. W przypadku PixelKnot treść jest kodowana za pomocą dostępnych w programie obrazków. Użytkownik wprowadza treść wiadomości a później może wybrać obrazek, który zostanie wykorzystany do zakodowania. Następnie wysyła wiadomość mailem, udostępnia w wybranym serwisie (dostępne m.in. Google+, Dropbox czy Flickr), bądź przesyła przez Bluetooth.

PixelKnot nie zapewnia kanału, którym bezpiecznie można przekazać klucz umożliwiający dekodowanie, co jest oczywiście uzasadnione – skoro steganografia ukrywa sam fakt istnienia właściwego komunikatu, to przesyłanie klucza mogłoby wywołać podejrzenia. PixelKnot: Hidden Messages jest dostępny w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)