iOSZdrowie i aktywnośćTreningSworkit Lite
Sworkit Lite ikona

Sworkit Lite10.19.4

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Sworkit to baza ćwiczeń, a zarazem monitor aktywności fizycznej. Dzięki nagraniom dostępnym w aplikacji dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo wykonać określone ćwiczenia fizyczne, a także nie zapomnisz o codziennym, niewielkim treningu. Program nie wymaga dużej uwagi, zamiast na statystykach, skupia się na treningu.

Jednym z elementów wyróżniających Sworkit jest brak konieczności zakładania jakiegokolwiek konta. Wystarczy zainstalować aplikację i przystąpić do ćwiczeń. Synchronizacja nie jest dostępna, bo zgodnie z założeniami twórców nie jest nam do niczego potrzebna – ta prosta aplikacja ma zachęcać do ćwiczeń i pomagać w ich realizacji, zamiast przygniatać nas ogromem danych statystycznych. Ekran główny pozwala na uruchomienie szybkiego, 5-minutowego losowego ćwiczenia, a także przejście do jednej z czterech gotowych kategorii: ćwiczeń siłowych, kardio, yogi, a także rozciągania.

W każdej z kategorii znajdziemy zestawy ćwiczeń dla określonej partii ciała np. do wzmocnienia bicepsów, ud, pleców, a także zestawy dla równomiernego treningu wszystkich partii. Po wybraniu interesującego nas treningu aplikacja wyświetla tarczę zegara, dzięki której ustalamy długość ćwiczeń. Minimalny, domyślny czas to zaledwie 5 minut, w zasadzie każdy powinien więc znaleźć w ciągu dnia chwilę dla takiej aktywności fizycznej. Czas maksymalny wynosi 60 minut, co dla niektórych może wydawać się wartością niewielką: ćwiczenia prezentowane w aplikacji są nastawione na trening interwałowy, czas ten jest więc w zupełności wystarczający.

Po uruchomieniu ćwiczenia program rozpoczyna odliczanie, a na ekranie widzimy nagranie prezentujące sposób wykonywania ćwiczenia. Całość jest podzielona na 30-sekundowe, losowe ćwiczenia, a między nimi chwile przerwy. Po zakończeniu aktywności aplikacja informuje o orientacyjnej liczbie spalonych kalorii. W programie znajdziemy funkcję tworzenia własnych treningów (custom workouts), gdzie tworzymy listę poszczególnych ćwiczeń, lub bazujemy na gotowych zestawach dostępnych w aplikacji.

Zaletą Sworkit są wspomniane nagrania – te możemy przeglądać bez uruchamiania treningu, aby lepiej przyswoić sobie wiedzę o tym, jak należy wykonywać dane ćwiczenie. Co ważne, są one pobierane do pamięci urządzenia, oglądać możemy więc bez dostępu do Internetu. Program umożliwia sprawdzenie dziennego podsumowania czasu ćwiczeń i ilości spalonych kalorii, a także przypominanie o treningach o określonej godzinie dnia. Aplikacja jest darmowa, dostępna jest również bardziej rozbudowana wersja PRO z dokładniejszymi statystykami i opcją dokładniejszego dopasowania treningów.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań92
Data aktualizacji25 paź 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Sworkit Lite ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)