Szybszy zwrot pieniędzy w sklepie Microsoftu, o ile zgodzi się twórca

Szybszy zwrot pieniędzy w sklepie Microsoftu, o ile zgodzi się twórca

13.04.2017 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kupując nową grę czy aplikację, które rzadko kiedy oferowane są w darmowej wersji demonstracyjnej, kupujemy przysłowiowego kota w worku. Oczywiście możemy sugerować się ocenami i opiniami innych osób, ale to, że większość uwielbia dany produkt, nie oznacza, że i nam przypadnie on do gustu.

W związku z tym, że coraz trudniej zdobyć wersję demonstracyjną, to cyfrowe sklepy powinny zapewniać szybką i wygodną procedurę zwrotu. Microsoft w końcu zdecydował się usprawnić swoją politykę zwrotu kosztów. Nowe wytyczne dotyczą użytkowników systemu Windows 10 i konsoli Xbox i pozwalają odzyskać pieniądze bez angażowania pracownika Microsoftu. Jednakże całość nie jest pozbawiona wad.

Zwrot stanie się znacznie wygodniejszy. Wystarczy zalogować się na konto, zażądać zwrotu kosztów za aplikację lub grę, a pieniądze powinny wrócić na konto w ciągu 24 godzin, bez wykonywania żadnych dodatkowych kroków. Zmiany mają być wprowadzone w przyszłej aktualizacji usługi, a obecnie zostały udostępnione wybranych członkom programów Insider.

Zwrot jeszcze niedostępny, ale raczej w ogóle się nie pojawi, bo to tylko dodatek do gry.
Zwrot jeszcze niedostępny, ale raczej w ogóle się nie pojawi, bo to tylko dodatek do gry.

Po przejściu do sekcji Historia zamówień, pojawi się opcja Zażądaj zwrotu kosztów przy określonej grze lub aplikacji. Nie będziemy mogli z niej korzystać bez żadnych ograniczeń. Zwrotu będziemy mogli zażądać tylko, gdy od zakupu minęły mniej niż dwa tygodnie, a także, gdy z aplikacji lub gry korzystaliśmy mniej niż 2 godziny. Zasady wyglądają uczciwie, wyznaczony czas powinien wystarczyć do sprawdzenia danego produktu.

Byłoby naprawdę dobrze, gdyby nie kolejne wytyczne. Nowe zasady nie będą dotyczyć DLC i przepustek sezonowych. Ponadto programem zwrotu będą objęte tylko niektóre gry i aplikacje. Najprawdopodobniej Microsoft planuje dać wybór twórcom, którzy będą mogli zdecydować czy chcą zapewnić swoim klientom usprawniony program zwrotów pieniędzy czy wciskać kota w worku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)