Tak wygląda pierwszy na świecie notebook (tak, notebook!) Lenovo ze składanym ekranem

Tak wygląda pierwszy na świecie notebook (tak, notebook!) Lenovo ze składanym ekranem

Tak wygląda pierwszy na świecie notebook (tak, notebook!) Lenovo ze składanym ekranem
05.12.2019 16:20, aktualizacja: 05.12.2019 17:23

Piotrek pisał dzisiaj o tym, Jakie będą laptopy za 30 lat? Podczas ostatniej wizyty w siedzibie głównej Lenovo w Pekinie mieliśmy okazję obejrzeć prototyp urządzenia, które jest produktem z tej właśnie kategorii. Chodzi o pierwszego na świecie notebooka z dużym, składanym ekranem typu OLED. Sprawdziliśmy go z bliska, a specjalista Lenovo opowiedział nam nieco więcej o tym wynalazku...

Pierwszy notebook Lenovo ze składanym ekranem

Jeśli myślimy o urządzeniach przyszłości, to kategorie w których dokona się innowacja będą z pewnością różne - pojawią się zarówno nowe scenariusze użycia jak i nowe, niewidziane dotąd formy. Prezentowane urządzenie nie jest telefonem, tabletem ani kompromisową hybrydą, to notebook w pełnym tego słowa znaczeniu. Osadzenie go w rodzinie ThinkPad X1 oznacza, że będzie to sprzęt dla mobilnych, wymagających profesjonalistów, a nie zabawka służąca jedynie do prostej konsumpcji treści.

Skąd pomysł na takie rozwiązanie? Nie jest odkryciem, że wszyscy chcielibyśmy korzystać z możliwie dużych ekranów i to nie tylko wtedy, kiedy siedzimy przy biurku. Codzienna mobilność lub dalsze podróże sprawiają, że jest to niewygodne lub wręcz niemożliwe. Mimo tego, zapotrzebowanie na duże i wydajne, lecz jednocześnie mobilne urządzenia, będzie ciągle rosło. Nasze oczekiwania względem notebooków stają się coraz bardziej wyśrubowane z powodu zaskakujących możliwości smartfonów. Pomysł Lenovo to opakowanie w mobilnej obudowie laptopa, którego ekran OLEDowy o rozdzielczości 2K potrafi z gracją zwinąć się w pół ograniczając gabaryty urządzenia.

350328001915145620
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Taka konstrukcja otwiera zupełnie nowe scenariusze użycia, takie jak wykorzystanie wyświetlanej lub zewnętrznej klawiatury w połączeniu z podstawką. To samo urządzenie potrafi pełnić funkcję wydajnego notebooka oraz lekkiego tabletu, po którym możemy rysować przy pomocy precyzyjnego rysika. Może służyć zarówno do pracy przy biurku z zewnętrznym panelem i akcesoriami, podczas spotkania jako ultra mobilny notebook, w trakcie jazdy metrem jako niewielki tablet mieszczący się na kolanie lub wieczorem jako spory ekran, na którym obejrzymy film na Netflixie. Jest to próba połączenia produktywności na poziomie notebooka z mobilnością, która wpisze się w nasz styl życia z gracją dobrego smartfona.

Pytanie, co Wy sądzicie o takiej konstrukcji - czy ma ona przyszłość? Chcielibyście mieć takie urządzenie? Więcej szczegółów dotyczących tego wynalazku pojawi się już niebawem na początku przyszłego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (55)