Takiego producenta potrzebuje rynek PC? Xiaomi stworzy własnego laptopa

Takiego producenta potrzebuje rynek PC? Xiaomi stworzy własnego laptopa

Takiego producenta potrzebuje rynek PC? Xiaomi stworzy własnego laptopa
29.12.2014 16:06, aktualizacja: 30.12.2014 09:24

Chińskiej firmie Xiaomi rynek urządzeń mobilnych już nie wystarcza. Możliwe, że już niedługo zobaczymy laptopa z logo Xiaomi, który za niewielkie pieniądze zaoferuje naprawdę niezłą specyfikację. Czy właśnie takich urządzeń potrzebuje rynek komputerów osobistych?

Rok 2014 za kilka dni się skończy. Dla producentów komputerów osobistych kilkanaście ostatnich miesięcy z pewnością nie było dobrych. W lutym Sony zrezygnowało z produkcji laptopów i porzuciło markę VAIO, która obecnie należy do funduszu inwestycyjnego Japan Industrial Partners. Sony nie jest jedyną firmą dla której produkcja laptopów stała się nieopłacalna. Samsung, który sprzedaje smartfony w ogromnych ilościach, nie był w stanie osiągnąć odpowiednio wysokiej sprzedaży komputerów osobistych i postanowił wstrzymać ich sprzedaż w Europie. Oczywiście nie zrezygnował całkowicie z tego rynku, ale nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądała za jakiś czas. Należy jeszcze wspomnieć o japońskiej Toshibie, która również w tym roku była zmuszona do poważnych zmian i restrukturyzacji działu zajmującego się PC. Raczej nie spodziewalibyśmy się, że jakiś większy producent elektroniki zdecyduje się na rozpoczęcie produkcji laptopów. Nawet mimo tego iż sytuacja na rynku komputerów osobistych powoli się stabilizuje.

350129505790355393

Chińskie Xiaomi, które znane jest przede wszystkim z produkcji atrakcyjnych cenowo, dobrze wykonanych smartfonów, postanowiło spróbować swoich sił na kolejnych rynku. Właśnie pojawiły się informacje, że już niedługo powinniśmy zobaczyć pierwszego laptopa z logo Xiaomi. Na zdjęciach, które wyciekły do sieci, model tego producenta wygląda naprawdę dobrze, może dlatego, że przypomina jednego z najładniejszych laptopów na rynku – MacBooka Air. Za około 395 euro dostaniemy nie tylko dobrze wyglądający sprzęt, ale również niezłą specyfikację. Laptop chińskiej firmy zostanie wyposażony w 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. W jego wnętrzu znajdziemy dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Core i7-4500U 1,8 GHz (w trybie Turbo 3,0 GHz) oraz 16 GB RAM (2 x 8 GB). Co ciekawe, ten model nie będzie działał pod kontrolą Windows, zostanie na nim zainstalowany zmodyfikowany przez Xiaomi Linux.

Musimy jeszcze poczekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji przez Xiaomi. Trzeba przyznać, że ten laptop zapowiada się naprawdę dobrze i może sprzedać się całkiem nieźle, nawet mimo braku systemu Windows. Niestety nie wiemy, czy firma postanowi wprowadzić go na europejski rynek. Dodatkowo przydałaby się wersja z Windows, ciągle dla wielu osób system operacyjny Microsoftu to jedyny wybór.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)