TeamViewer 13 przynosi zdalny dostęp do pulpitu iOS-a i ulepszony transfer plików

TeamViewer 13 przynosi zdalny dostęp do pulpitu iOS‑a i ulepszony transfer plików

TeamViewer 13 przynosi zdalny dostęp do pulpitu iOS-a i ulepszony transfer plików
28.11.2017 15:29

TeamViewer 13 został właśnie udostępniony w swojej finalnejwersji. Testy bety potrwały niespełna miesiąc, a już dziśużytkownicy Windowsa, macOS-a i urządzeń mobilnych mogą sięgnąćpo to świetne narzędzie administracyjne. Fanom Linuksa przyjdzienieco jeszcze poczekać, wersja dla nich przechodzi gruntownąmodernizację i pojawi się z pewnym opóźnieniem. Pozostali jużmogą cieszyć się możliwością świadczenia zdalnej pomocytechnicznej użytkownikom urządzeń z iOS-em i kilkoma innymiwartymi uwagi funkcjami.

Do tej pory udostępnianie ekranu z iPhone’a czy iPada byłosporymwyzwaniem – urządzenia z iOS-em trzeba było podłączyć poUSB do komputera z macOS-em, z którego ekran udostępniało się doinnego Maka. Rozwiązanie mało wygodne dla pomocy technicznej,szczególnie gdy nie było Maka pod ręką. W wersji 13 TeamVieweramożna jednak skorzystać z udostępniania ekranu z iOS-a (w wersjico najmniej 11) poprzez aplikację QuickSupport.Działa to nie tylko z innymi urządzeniami z iOS-em czy macOS-em,ekran iUrządzenia można udostępnić na Windowsie, Linuksie czyAndroidzie.

Kolejną ważną nowością jest uproszczenie przenoszenia danych.Dostajemy w tym wydaniu łatwiejsze przeglądanie zasobów zdalnychurządzeń, bardziej przejrzysty widok okna transferu plików,usprawnioną obsługę – choćby przez możliwość szybkiegodostania się do ostatnio używanych folderów czy sprawdzeniahistorii kopiowania. Najbardziej jednak przydatna jest kolejkatransferów, dzięki której możemy zestawić pliki, którezostaną automatycznie przesłane na podłączone urządzenie, jedenpo drugim, z maksymalną szybkością. Działa ona w tle, nieprzeszkadzając w innych operacjach na plikach.

Obraz

Funkcja natychmiastowego logowania (Instant Log-In) znacznieprzyspiesza łączenie się ze zdalnym hostem. Team Viewer 13szybciej teraz ładuje listę kontaktów, wykrywając, lokalizując iuzyskując dostęp do zdalnego urządzenia. Uproszczono takżezbieranie informacji o urządzeniach: jednym kliknięciem możnawywołać kokpit zdalnego urządzenia (Extender Remote DeviceDashboard), zawierający wszystkie niezbędne o nim dane, w tyminformacje o stanie pamięci masowych (S.M.A.R.T), stanie baterii,czasie pracy, wersji firmware itp.

Finalnie należy wspomnieć o szybkości. TeamViewer ma lepiejradzić sobie przy większym obciążeniu, wykorzystując gdzie możnasprzętowąakcelerację GPU. Producent obiecuje, że pozwoli to na znaczniepłynniejsze uruchamianie zdalnych sesji i da możliwośćuruchomienia większej liczby połączeń jednocześnie. Docenić topowinni przede wszystkim administratorzy w firmach, gdzie przecieżliczba jednocześnie obsługiwanych zdalnie systemów idzie wdziesiątki.

Nowy TeamViewer 13 jest już w naszej bazie oprogramowania naWindowsa,macOS-a,Androidai iOS-a.Przypominamy, że program jest darmowy do zastosowań prywatnych,jednak jego wykorzystanie komercyjne, np. w firmie, wymaga wykupienialicencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)