Tesco idzie za ciosem, zaoferuje smartfon konkurujący z flagowcami

Tesco idzie za ciosem, zaoferuje smartfon konkurujący z flagowcami

Tesco idzie za ciosem, zaoferuje smartfon konkurujący z flagowcami
Redakcja
07.05.2014 13:10

Jesienią informowaliśmy o tym, że brytyjska sieć supermarketów Tesco zdecydowała się na wypuszczenie własnej serii tabletów. Po kilku miesiącach okazało się, że hudl, bo tak właśnie nazywa się ten tablet, zyskał ogromną popularność. Nic w tym dziwnego, bo oferował sporo za naprawdę atrakcyjną cenę. Firma postanowiła iść za ciosem i teraz przymierza się do kolejnego kroku tego typu: zaoferowane zostaną również smartfony rodem właśnie z Tesco. Czy i tym razem uda się powtórzyć sukces i sprzedać przeszło pół miliona urządzeń, jak miało to miejsce w przypadku wspomnianego tabletu?

Obraz

Informację o smartfonach potwierdził dyrektor naczelny firmy, Philip Clarke podczas wywiadu dla BBC Radio 5. Na chwilę obecną nie znamy żadnych szczegółów odnośnie specyfikacji technicznej urządzenia, ale sam dyrektor zaznaczył, że będzie ono mogło konkurować z… Samsungiem Galaxy S5. Słowa te wydają się co najmniej dziwne. Najnowszy flagowiec od Samsunga to podobnie jak jego konkurenci, najwyższa półka wydajnościowa, która stosuje dosyć drogie rozwiązania. Jeżeli w Tesco znajdziemy smartfony tego typu, to jaki będzie ich koszt? Wydawać by się mogło, że sieć będzie celować w szerokie grono odbiorów, a nie tylko osoby, które dokładnie wiedzą czego szukają, lub pędzą za nowinkami technologicznym. Czyżby tym razem miało być inaczej i w hipermarkecie tym pojawi się produkt typu premium?

Jeżeli te informacje się potwierdzą, to raczej nie ma co liczyć na ceny podobne do tych, jakie znamy już z tabletu hudl tj. około 60 funtów. Wiemy za to, że na pokładzie smartfonu znajdziemy zapewne preinstalowane aplikacje od Tesco, choć takie coś zdecydowanie nie dziwi. Na jesień szykuje się za to odświeżona wersja hudl 2, biorąc pod uwagę sukces poprzedniej jest na co czekać. Czy smartfony pojawią się także w polskich oddziałach Tesco? Na to raczej nie mamy co liczyć, ponownie pozostanie jednak liczyć na brytyjski eBay, gdzie z nabyciem hudl nie było większego problemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)