AndroidDomInne programy dla domuTouchnote
Touchnote ikona

Touchnote13.26.13

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Touchnote to aplikacja służąca do tworzenia kartek pocztowych na smartfonie, które później można wysłać w tradycyjny sposób, czyli pocztą do wybranego adresata na całym świecie.

Aplikacja pozwala tworzyć pocztówki lub kartki okolicznościowe na smartfonie. Do tego celu możemy użyć własnych zdjęć, a także plików przewidzianych przez twórców aplikacji. Ze zdjęć możemy tworzyć zarówno klasyczne pocztówki, czyli zawierające jeden obraz, jak też składać je w kolaże. Do tego dochodzi możliwość dodawania napisów na przedniej stronie naszego dzieła (czyli tej z grafikami), a także z tyłu, obok adresu odbiorcy. Gotowe projekty graficzne przesyłamy na konto w usłudze Touchnote i zlecamy wydruk (autorzy usługi deklarują wysoką jakość gotowego materiału) oraz wysyłkę w świat.

Aby wysłać kartkę, należy wcześniej założyć konto w usłudze Touchnote. Można to zrobić zarówno dzięki aplikacji mobilnej, albo na stronie internetowej Touchnote. Po założeniu konta, należy doładować konto za pomocą jak najbardziej realnej waluty, a w tym miejscu warto dodać, że walutą obowiązującą będzie ta z kraju, w którym aktualnie przebywamy. Środki na naszym koncie pojawią się, gdy użyjemy karty debetowej lub kredytowej, a także usługi PayPal.

Wysyłka kartki pocztowej kosztuje ok. 1-2 dolary (cena zależy od zakątka świata, gdzie ma dojść nasza przesyłka), a jej doręczenie może potrwać nawet kilka dni roboczych (w Europie potrwa to od 2 do 5 dni, poza Niemcami, gdzie twórcy programu deklarują od 1 do 3 dni). Nieco inaczej sprawa ma się z kartkami okolicznościowymi. W tym wypadku ceny wynoszą od ok. 3 do ok. 6 dolarów. Czas doręczenia też jest zależny od adresu odbiorcy, a w Europie cały proces może potrwać do 5 dni roboczych.

Touchnote jest ciekawym projektem, który zwraca uwagę przede wszystkim globalnym zasięgiem działania. To swego rodzaju prywatna poczta, bazująca na internecie. Ceny w usłudze do niskich nie należą, zwłaszcza gdy przeliczymy dolary na złotówki. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że taka kartka może być pamiątką z egzotycznych wakacji, to taki wydatek może być uzasadniony i wart swojej ceny.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań252
Data aktualizacji24 lis 2023
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Touchnote ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)