Trwa rejestracja pre-paidów. Mobile Vikings obiecuje bonusy i każe płacić za kuriera

Trwa rejestracja pre-paidów. Mobile Vikings obiecuje bonusy i każe płacić za kuriera

Trwa rejestracja pre-paidów. Mobile Vikings obiecuje bonusy i każe płacić za kuriera
25.07.2016 09:49, aktualizacja: 25.07.2016 11:06

Po wejściu w życie przepisów ustawy antyterrorystycznej takżewirtualni operatorzy biorą się za zachęcanie swoich klientów dorejestrowania kart pre-paid. Co robić, dla nich to kwestia znaczniebardziej dotkliwa, niż dla dużych telekomów, z ich milionamipłacących abonament klientów. Mobile Vikings też w ramach zachętyzaoferował w tej kwestii atrakcyjne benefity, z drugiej jednakstrony jak żaden dotąd inny operator publicznie ustawę pochwalił.

Jesteśmy zdania, że wprowadzana ustawa jest zasadna i zpewnością należy podejmować działania zmierzające do ochronyobywateli przed działaniami terrorystycznymi. Nie chcemy jej oceniaćczy dyskutować z zawartymi w niej przepisami, gdyż nie mamy na niewpływu. Skupiamy się natomiast na pracy nad tym, żeby skutkiwprowadzanych przepisów były jak najmniej dotkliwe dla naszejspołeczności – stwierdził Bartłomiej Grabowski z Mobile Vikings.

350180344378714049

Wierząc w ducha ustawy, firma trzyma się jej litery co do joty.Procesrejestracji karty rozłożono na dwa etapy. W pierwszymużytkownik ma dostarczyć operatorowi swoje imię i nazwisko oraznumer PESEL (w przypadku osób nieposiadających numeru PESEL –nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość).Dane te mają być przekazywane przez formularz na stronie firmy.Dotychczasowi klienci mogą też dane te uzupełnić na swoichprofilach lub podać je bezpośrednio podczas drugiego etapu procesu.

Tym drugim etapem jest weryfikacja – która może odbyć siębądź osobiście (w biurze Mobile Vikings przy ul. Tęczowej 13/210we Wrocławiu), za pośrednictwem kuriera, lub też w dowolnymsalonie sieci Play, partnera tego wirtualnego operatora. Dlawiększości najciekawszym rozwiązaniem będzie pewnie kurier, któryzjawić się ma w ciągu 24 godzin od zgłoszenia, ale uwaga –koszt jego zamówienia (9,99 zł) zrzucono na samego użytkownika.Wyjątkiem są tylko ci, którzy przenoszą numer do sieci MobileVikings.

Oczywiście w każdym z tych wypadków klient będzie musiałudowodnić, że jest sobą, to znaczy dać pracownikowi MobileVikings, sieci Play lub kurierowi swój dokument do pooglądania.

Za przebrnięcie przez te wszystkie niedogodności operatorobiecuje 10 GB ruchu sieciowego oraz nielimitowanych rozmów nawszystkie polskie numery komórkowe i stacjonarne, ważne 31 dni.Użytkownik będzie mógł na swoim indywidualnym koncie samodzielniezadecydować, od kiedy ma być naliczany ten okres. Jeżeli ważnośćkarty zostanie przedłużona doładowaniem, po upływie 31 dniniewykorzystany ruch sieciowy przejdzie na kolejne miesiące. Z koleiklienci korzystający tylko z mobilnego Internetu dostaną 14 GBruchu sieciowego na 60 dni – pod warunkiem, że konto zostaniedoładowane co najmniej za 20 zł.

Wygląda na to, że jedyny niepokorny w tej całej zabawie wrejestrację pre-paidów, operator Virgin Mobile, zdecydował sięjednak nie drażnić władzy. Jeszcze do niedawna firma zapowiadała,że rejestracje będzie robić przez Internet, przyjmując… skanydowodów osobistych. Teraz się z tego wycofała – i wzywado stawienia się w punkcie partnerskim, lub też zamówienia kurieraonline. Na plus Virginowi trzeba policzyć jednak to, że sam zakuriera zapłaci. W ramach bonusu użytkownik, który kartęzarejestruje, otrzyma przez dwa miesiące zwrot 50% opłaty zawybrany przez siebie pakiet.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)