Tryb skupienia w Google Chrome: nowy sposób wyświetlania stron można już testować

Tryb skupienia w Google Chrome: nowy sposób wyświetlania stron można już testować

Chrome Canary pozwala już testować tryb skupienia
Chrome Canary pozwala już testować tryb skupienia
Oskar Ziomek
21.03.2019 19:02

Do przeglądarki Google Chrome trafia "tryb skupienia". O tej nowości pisaliśmy po raz pierwszy niemal równo miesiąc temu, gdy wśród ustawień eksperymentalnych testowej wersji Canary pojawiła się nowa flaga. Wówczas jednak – prócz teoretycznej możliwości aktywacji nowego trybu – opcja nie działała i o tym jaki jest jej cel można było jedynie spekulować. Teraz wiadomo już w tym temacie nieco więcej.

Jak zwrócono uwagę na reddicie, tryb skupienia w najnowszej wersji testowego Chrome'a jest już dostępny. Choć na razie nie wiadomo, czy obecna funkcjonalność jest już tą ostateczną, to dzięki testowemu wydaniu możemy przyjrzeć się jej bliżej. Okazuje się bowiem, że tryb skupienia pozwala – przynajmniej na tę chwilę – uruchamiać karty w nowych oknach pozbawionych górnego paska z elementami nawigacyjnymi.

Tryb skupienia w Chrome: wybrana karta jako nowe okno bez pasków nawigacyjnych w górnej części.
Tryb skupienia w Chrome: wybrana karta jako nowe okno bez pasków nawigacyjnych w górnej części.

Aby przetestować tę opcję, należy w pierwszej kolejności zainstalować Chrome'a w testowej odmianie Canary. Znajdziecie ją także w naszym katalogu oprogramowania, na liście w rozwijanym menu Wszystkie wersje. Po instalacji i uruchomieniu należy odwiedzić ustawienia eksperymentalne i aktywować tryb skupienia. Szczegóły tego etapu opisywaliśmy w poprzedniej publikacji.

"Focus mode" to w polskiej wersji przeglądarki "aktywna karta".
"Focus mode" to w polskiej wersji przeglądarki "aktywna karta".

Kiedy opcja będzie już włączona, należy odwiedzić dowolną stronę, którą chcemy uruchomić w nowym trybie. Teraz pozostaje już tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy na karcie z daną stroną i wybrać opcję "Ustaw tę kartę jako aktywną". Wybrana strona zostanie wtedy przeniesiona do nowego okienka bez przycisków nawigacyjnych, paska adresu, zakładek i kart na górze. Może to w niektórych przypadkach ułatwić czytanie dłuższych treści.

Google Chrome z nowymi ustawieniami czujników

Warto dodać, że do testowej wersji Chrome'a trafiły także nowe ustawienia związane z wykorzystaniem przez strony czujników światła i ruchu. W tym przypadku korzystać z nich można bez uprzedniej aktywacji tej opcji wśród flag. Więcej o tej nowości pisaliśmy w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)