UOKiK przyjrzy się skargom na ipla.tv, internauci już organizują pozew zbiorowy

UOKiK przyjrzy się skargom na ipla.tv, internauci już organizują pozew zbiorowy

15.06.2016 11:41

Historia Cyfrowego Polsatu, ipli i Euro 2016 toczy się dalej.Wygląda na to, że niezadowolenieinternautów, którzy wykupili pakiety dostępowe, pozwalającelegalnie w Internecie oglądać mecze tegorocznych Mistrzostw Europynie zakończy się tylko narzekaniami na Facebooku.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w poniedziałek iwtorek wpłynęło już ponad dziesięć skarg od użytkownikówinternetowej platformy ipla. Zarzucają oni operatorowi, żeświadczona przez niego płatna usługa nie spełnia jakichkolwiekstandardów jakości – nieustanne buforowanie, niska jakośćobrazu, przerywanie transmisji, a do tego wszystkiego niemożliwośćdodzwonienia się na infolinię.

Obraz

UOKiK przeanalizuje teraz skargi i w najbliższych dniachzdecyduje o podjęciu bądź nie postępowania wyjaśniającego w tejsprawie. Niewykluczone jednak, że liczba skarżących szybkowzrośnie, na Facebooku działa już strona Zbiorowypozew przeciw Ipla.pl, której autorzy wzywają do gromadzeniazrzutów ekranu dokumentujących „niedziałające mecze,opieszałość w obsłudze czy bezczelne odpowiedzi”.

Co w najgorszym razie mogłoby spotkać operatora ipli ze stronyUOKiK-u? Zadaniem urzędu jest ustalenie, czy podmiot gospodarczy nienaruszył zbiorowych interesów konsumentów. Jeśli uzna, że dotego doszło, może nałożyć na firmę karę, sięgającą 10%rocznych przychodów.

Tymczasem poza Internetem sprzedaż dostępu do meczy Euro 2016 masię bardzo dobrze. Już ponad 400 tys. abonentów największychsieci kablowych i platform cyfrowych wykupiło dostęp do kanałówPolsat Sport 2 HD i 3 HD z transmisjami Euro 2016, zwykle płacąc zataką przyjemność 99 złotych. O początkowych problemach zaktywacją pakietów już nie słychać, operatorzy TV chwalą sięza to, że to rekordowy wynik – czterokrotnie wyższy niż sprzedażodnotowana jesienią 2014 roku, gdy oferowano pakiet transmisjimistrzostw świata w siatkówce mężczyzn.

Jak widać, jeśli chodzi o sport, to Polska wciąż telewizją, anie Internetem stoi.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)