Trzy smartfony Honor Play na szesnaste urodziny dobrychprogramów!

Strona główna Aktualności
image

O autorze

„3, 2, 1, Start!!!” – tym prostym hasłem ogłosiliśmy początek działalności serwisu dobreprogramy dokładnie 16 lat temu. W krótkiej notce poprosiliśmy o wyrozumiałość i zapewniliśmy o planowanym rozwoju. To były początki internetu na szerszą skalę. Facebook powstał dopiero dwa lata później, Wykop - 3, a większość naszej konkurencji jeszcze nie myślała o jakichkolwiek działaniach w sieci.

Podpytałem nieco Liska, jednego z założycieli, czy faktycznie kiedyś to były czasy. Lisek wspomina, że wtedy we czwórkę, z Leszkiem (Krogulcem), Kamilem (Cebulą) i Rafałem (szarametą) postawili po prostu na własny biznes - firmę robiącą strony internetowe. Cała akcja z dobrymiprogramami była tylko i wyłącznie zabawą. Nikt z nas nie myślał o dużym sajcie, czy utrzymywaniu się z tego - pisze Lisek.

Chłopaki założyli przy okazji dobreprogramy w ramach swego hobby i zainteresowania softem. Jako, że był to okres rozkwitu piractwa i wszyscy mieli gdzieś prawa autorskie, albo po prostu o czymś takim nie słyszeli, wymyśliliśmy coś innego. Chcieliśmy pokazać, że można mieć soft zupełnie legalnie, bo jest cała masa zastępników - przypomina sobie Lisek.

tl;dr: o konkursie dwa akapity niżej

Pomyślałem, że to dobra okazja, by się z Wami przywitać. Nazywam się Kuba Wątor. W 2002 roku nie znałem jeszcze dobrychprogramów. Stały net w domu miałem dopiero od 2003 i pewnie niedługo potem po raz pierwszy ściągałem stąd jakieś programy. Później przyszło czytanie forum, szukanie porad i blogi. Nie że non stop, ale regularnie co jakiś czas tak, jak się wraca do pewnych stron – vortali ;) - przez lata i do dziś.

W międzyczasie próbowałem kończyć polonistykę w Kielcach, zacząłem pracować w „Wyborczej” (gdzie zakładałem i prowadziłem dział tech) i tak mi zeszło 9 lat. Aż przeniosłem się do dobrychprogramów i WP Tech. Uznałem, że na tyle nauczyłem się już tu pracy redakcyjnej i organizacji firmy, że najwyższy czas przywitać się z najważniejszymi ludźmi w tej ekipie. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracowało ;)

Ale to nie o mnie ma tu być przede wszystkim, a o konkursie. Więc 3, 2, 1, Start!!!

Mamy dla Was trzy smartfony Honor Play!

Jako że to 16. urodziny, trzeba to jakoś uczcić. Mamy dla Was konkurs, w którym nagrodami są trzy smartfony Honor Play. Czyli jedna z najlepszych tegorocznych premier w swojej kategorii. Podwójny aparat w lewym górnym rogu, 6,3 cala IPS LCD 19,5:9 oraz FullHD+ i wiele innych plusów, o których przeczytać możecie chociażby w recenzji komórkomanii lub naszego testu - polecamy.

Najważniejsza jednak jest kluczowa idea, dla której tego smartfona stworzono – gaming. Jeśli ktoś marzył o smartfonie do gier, tu ma bardzo komfortową opcję. GPU Turbo, zaawansowany silnik wibracyjny, Kirin970, audio Histen, bateria 3750 mAh. Co tu dłużej wymieniać? Lepiej zagrać!

Challenge accepted! Co trzeba zrobić?

Napiszcie (lub lepiej pokażcie zdjęcie), co robiliście 16 lat temu – gdy powstawały dobreprogramy. Dodatkowo powiedzcie, jakie marzenie chcielibyście spełnić w ciągu kolejnych szesnastu lat?

Zgłoszenia akceptujemy poniżej w komentarzach oraz na forum, gdzie czekamy na zdjęcia.

Czekamy do poniedziałku (10 grudnia) włącznie, we wtorek kolegium redakcyjne oceni Waszą kreatywność i do końca tygodnia wybierzemy trzech użytkowników, do których powędrują trzy smartfony. Dla dociekliwych formalistów pełny regulamin pod tym adresem.

© dobreprogramy