USB 3.0 SuperSpeed — ładowarki precz!

USB 3.0 SuperSpeed — ładowarki precz!

23.04.2013 13:17, aktualizacja: 24.04.2013 10:16

USB 3.0 to jeden z tych wynalazków, które mocno popchnęły do przodu peryferia do naszych komputerów, a będzie jeszcze lepiej. Zgodnie z zapowiedzią ze stycznia, na Intel Developers Forum zaprezentowano kolejny wariant standardu USB 3.0 SuperSpeed, które nie tylko pozwoli na szybką komunikację, ale będzie zdolne podać podłączonym urządzeniom 100 watów. Tym samym będziemy mogli pożegnać się z klasycznymi ładowarkami i zapomnieć o ładowaniu tabletu z laptopa lub huba USB przez pół dnia.

Obraz

Na wyjściu USB 3.0 SuperSpeed będzie można osiągnąć napięcie 20 V i będzie z niego mógł płynąć prąd o maksymalnym natężeniu 5 A (obecnie z gniazda USB 3.0 można wyciągnąć do 1,5 A). To powinno wystarczyć nawet do zasilenia zewnętrznego monitora lub drukarki — niekoniecznie takich energooszczędnych, jakie można dziś kupić — lub szybkiego naładowania urządzenia przenośnego. Transfery również skoczą. Przez złącze USB 3.0 kolejnej generacji będzie można przesłać dane z prędkością 10 Gb/s, czyli tyle, ile umożliwia obecnie standard Thunderbolt. Szczegóły można znaleźć na USB.org

Intel zaprezentował także specyfikację kolejnej generacji złącza Thunderbolt. Maksymalna prędkość przesyłania danych przez nie również się podwoi i będzie wynosić 20 Gb/s. Tu już będziemy mogli spodziewać się nawet przyzwoitych zewnętrznych kart graficznych — ViDock podobno nie była szczególnie imponująca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)