uTorrent otrzymał sklep z oryginalnymi grami, a w zasadzie linki do Steama

uTorrent otrzymał sklep z oryginalnymi grami, a w zasadzie linki do Steama

uTorrent otrzymał sklep z oryginalnymi grami, a w zasadzie linki do Steama
03.07.2017 12:10

uTorrent jest jednym z popularniejszych klientów sieci BitTorrent. Program wykorzystywany jest do pobierania nowych dystrybucji Linuksa, ale także do zdobywania pirackich treści, muzyki, filmów, seriali czy gier na różne platformy. Jednak teraz będziemy mogli kupić oryginalną kopię gry – uTorrent otrzymał Game Store.

Klient uTorrent może pochwalić się milionami aktywnych użytkowników dziennie. Tak dużą popularność zdobył dzięki niewielkim rozmiarom i niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe, oferując przy tym dość bogatą funkcjonalność. Niestety program ostatnio się rozrósł, a teraz do tego dodatkowego bagażu dołącza sklep z grami. Tak, uTorrent wykorzystywany do pobierania pirackich produkcji, otrzymał sklep z oryginalnymi grami. Wydaje się to niezbyt trafionym pomysłem, ale może jednak znajdą się piraci, którzy po przetestowaniu pirackiej kopii, odpalą uTorrent (a raczej Steama) i pobiorą oryginał?

Decyzję o dodaniu sklepu do uTorrent podjęła firma BitTorrent Inc. Nie jest to nowa koncepcja, bowiem już wcześniej istniał podobny sklep, Torrent Entertainment Network. Oferował on filmy, ale w 2008 roku został zamknięty. Jak można się domyślić, z powodu braku zainteresowania wśród użytkowników torrentów.

Obraz

W Game Store dodanym do uTorrent, znajdziemy gry na Windowsa, macOS-a oraz Linuksa. Na liście dostępne są produkcje mające już kilka lat, a także gry indie. Co ciekawe, firma wprowadziła funkcję po cichu. Możliwe, że wynika to ze sposobu oferowania gier. Po kliknięciu na dany tytuł zostaniemy przeniesieni do Steama i to przez niego będziemy musieli pobrać interesujący nas tytuł. W związku z tym wprowadzony sklep jest tylko zbiorem linków do Steama, a nie pełnoprawną platforma z grami. Sprzedawane są klucze do gier i nic więcej.

Game Store znajdziecie już w najnowszej wersji uTorrenta. Program dostępny jest w naszej bazie oprogramowania – Windows lub macOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)