AndroidZdrowie i aktywnośćDieta i zdrowe odżywianieVitaScale kalorie i wymienniki
VitaScale kalorie i wymienniki ikona

VitaScale kalorie i wymienniki1.9.3

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

VitaScale kalorie i wymienniki to aplikacja, która służy do prowadzenia historii spożywanych posiłków i analizowania ich zawartości kalorycznej. Program jest przeznaczony głównie dla osób, które stosują dietę. Może również przydać się tym, którzy leczą cukrzycę. Pozwala bowiem prowadzić dziennik posiłków pod kątem diabetycznym, ma też wbudowany mechanizm obliczania jednostek insuliny wskazanych do spożycia w danej porze dnia.

Gdy zainstalujemy program, będziemy musieli wprowadzić podstawowe informacje. Aplikacja poprosi nas o wskazanie płci, daty urodzenia, wzrostu, aktualnej wagi, poziomu intensywności aktywności fizycznej w każdym tygodniu, celu diety (odchudzanie, utrzymanie wagi lub zwiększenie jej). Na podstawie tych danych program obliczy automatycznie optymalną dzienną liczbę kalorii do spożycia. Dodatkowe funkcje przewidziano dla diabetyków, warto jednak zwrócić uwagę, że domyślnie są one wyłączone i trzeba je uruchomić w ustawieniach programu. To możliwość zdefiniowania jednostki glikemii, metoda obliczenia jednostek insuliny oraz wybór przelicznika jednostek insuliny.

Na ekranie głównym programu wyświetli się sympatyczna postać wyglądem przypominająca... buraka. Zasugeruje ona, w jaki sposób można wyszukać interesujący nas pokarm w bazie danych wyszukiwarki. Można to zrobić, wpisując ręcznie wybrane słowo, użyć modułu komend głosowych lub wbudowanego w aplikację skanera kodów kreskowych. Z kolei w dolnej części ekranu znajdziemy nieco zbyt mały pasek z informacjami, ile w ciągu dnia spożyliśmy kalorii i ile brakuje jeszcze do optymalnej dziennej liczby, a także o spożytych tłuszczach, węglowodanach i białku.

Wskazane wyżej dane aplikacja pobiera z listy produktów, które użytkownik dodał jako zjedzone w ciągu dnia. Można skorzystać z tych dostępnych w bazie danych programu lub dodać produkt ręcznie, tutaj jednak ważne, aby podać maksymalnie dokładne informacje: nie tylko nazwę, ale też miarę, liczbę tłuszczów, węglowodanów, białka, cukrów, kwasów tłuszczowych nasyconych, błonnika, a także kod kreskowy produktu i nazwę jego producenta. W ten sposób ułatwimy sobie dzienne podawanie informacji o produkcie spożywczym, którego nie znaleźliśmy wcześniej w wyszukiwarce aplikacji.

Historię spożytych posiłków stworzymy, klikając dostępną na ekranie głównym ikonę z nożem i widelcem. W tym miejscu sprawdzimy też, co zjedliśmy danego dnia (wraz z podsumowaniem dotyczącym zawartości kalorycznej itp. pokarmów) i przejrzymy podsumowanie dostarczonych organizmowi kilokalorii, tłuszczów, węglowodanów i białka. Produkty możemy wygodnie dodawać lub usuwać.

W wysuwanym z lewej strony ekranu w aplikacji znajdziemy wyszukiwarkę produktów, narzędzie do samodzielnego dodawania opisów produktów, historię wyszukiwania oraz harmonogram diety, zaprezentowany w formie prostego kalendarza z listą spożytych pokarmów.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentTARGET IT
Liczba pobrań1 244
Data aktualizacji3 paź 2023
System operacyjnyAndroid 4.4 i nowsze
LicencjaBezpłatna
VitaScale kalorie i wymienniki ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)