W mPay kupimy już bilety Kolei Mazowieckich. Jakie inne aplikacje warto poznać?

Płatności mPay w Kolejach Mazowieckich
Płatności mPay w Kolejach Mazowieckich

19.11.2018 13:13, aktual.: 19.11.2018 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kupowanie biletów transportu zbiorowego przez aplikacje jest coraz popuolarniejsze i właśnie zawarta została kolejna umowa. Koleje Mazowieckie wprowadziły możliwość kupowania biletów na przejazdy w aplikacji mPay, obsługującej już bilety komunikacji miejskiej w kilku miastach, opłaty za parkowanie, bilety na wydarzenia, doładowania telefonów i wspieranie organizacji charytatywnych.

Pasażerowie Kolei Mazowieckich znajdą już ofertę biletową w swojej aplikacji: bilety czasowe, jednorazowe, dobowe, 3-dniowe oraz lotniskowe, łączone z autobusem. Można kupić także Wspólny Bilet Samorządowy, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych: Arriva, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie,Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Warszawska Kolej Dojazdowa. Koleje Mazowieckie uruchamiają codziennie około 800 poxiągów, przewożących 170 tys. pasażerów. KM to drugi przewoźnik kolejowy, którego bilety możemy kupić w mPay – pierwsza była Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

By kupić bilet w aplikacji należy wybrać stację początkową i końcową. Aplikacja poda wtedy dostępne połączenia i pozwoli wybrać to, które nas interesuje i podpowie, jakie bilety będą ważne na wskazanej trasie. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawiać żadnych problemów. Zapłacić można przedpłaconą portmonetką mPay lub kartą płatniczą, powiązaną z aplikacją. Połączenie z Internetem jest potrzebne do kupienia biletu, ale można go pokazać do kontroli offline.

mPay ma sporą konkurencję

Aplikacja mPay jest jedną z kilku aplikacji płatniczych, które pozwalają łatwo i wygodnie kupować bilety na przejazdy różnymi środkami transportu zbiorowego, które warto sprawdzić, by wybrać najlepszą dla swoich potrzeb. Prawdopodobnie najpopularniejszą jest SkyCash, gdzie w której można zapłacić za parking, bilety komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach i kilku przewoźników kolejowych. W ponad 100 miastach Polski działa także aplikacja moBILET o podobnych możliwościach. Kupowanie biletów kolejowych wielu przewoźników jest możliwe także w świetnej aplikacji Koleo.

Bilety okresowe można przechowywać także w aplikacji zbiletem. Nie sposób też nie wspomnieć o niezastąpionej aplikacji Jakdojade, która zdobyła popularność jako narzędzie do planowania podróży w miastach, a od niedawna pozwala także kupić bilety na przejazdy komunikacją miejską w wybranych miastach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)