We Francji też odradzają używanie Internet Explorera

We Francji też odradzają używanie Internet Explorera

Redakcja
18.01.2010 16:22

Informowaliśmy wczoraj o dość zdecydowanej reakcji niemieckich władz, które po upublicznieniu luki w Internet Explorer doradziły obywatelom swojego kraju zmianę przeglądarki na inną. Okazuje się, że w ślady naszego zachodniego sąsiada poszła również Francja.

Francuski urząd czuwający nad bezpieczeństwem użytkowników komputerów (CERTA), wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował tamtejszą opinię publiczną o luce w przeglądarce Internet Explorer jaka została wykryta przy okazji niedawnych ataków na serwery Google. W opublikowanej informacji francuscy specjaliści ostrzegli, że zagrożeni mogą być wszyscy użytkownicy tej aplikacji, którzy korzystają z IE w wersji 6, 7 oraz 8. Co ciekawe, w oficjalnym oświadczeniu George'a Stathakopoulosa, przedstawiciela Microsoftu, możemy przeczytać że luka dotyczy jedynie najstarszej z wymienionych przeglądarek. Dlatego właśnie twórca Windowsa radzi, by jak najszybciej aktualizować aplikację Internet Explorer do najnowszej wersji i upewnić się, że włączony jest mechanizm Data Execution Protection (DEP).

W związku ze znalezionym błędem CERTA radzi, by do czasu ukazania się stosownej poprawki użytkownicy skorzystali z innych, alternatywnych przeglądarek. Póki co, nie wiadomo na razie kiedy dokładnie Microsoft załata wspomnianą wcześniej lukę. Patrząc na tak zdecydowane reakcje instytucji rządowych, w interesie Microsoftu jest, by stało się to jak najszybciej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)