WhatsApp: ciemny motyw trafił do aplikacji na desktopy i do WhatsApp Web

WhatsApp: ciemny motyw trafił do aplikacji na desktopy i do WhatsApp Web

WhatsApp oferuje ciemny motyw na desktopach, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp oferuje ciemny motyw na desktopach, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
09.07.2020 10:18

WhatsApp oferuje już ciemny motyw w swojej aplikacji na komputery oraz przeglądarkowym WhatsApp Web. Nowe kolory zostały zapowiedziane wraz z innymi zmianami zaledwie kilka dni temu i zapewne mało kto spodziewał się, że tak szybko zostaną wdrożone. To miłe zaskoczenie.

Ciemne kolory WhatsAppa są dostępne w aplikacjach mobilnych od kilku miesięcy. Naturalnym było więc, że z czasem pojawią się także w WhatsAppie na desktopy i w przeglądarce, ale przez wiele tygodni zagadką były terminy. Twórcy WhatsAppa ostatecznie zdradzili na początku lipca, że zmiany w komunikatorze – w tym ciemny motyw – pojawi się w najbliższych tygodniach. Nowe kolory są dostępne już teraz.

Ciemny motyw WhatsApp Web, fot. Oskar Ziomek.
Ciemny motyw WhatsApp Web, fot. Oskar Ziomek.

Aby z nich skorzystać, wystarczy odwiedzić WhatsApp Web lub pobrać najnowszą wersję aplikacji na desktopy. Uruchomienie obydwu tych metod komunikacji wymaga posiadania WhatsAppa w smartfonie. Konieczne będzie zeskanowanie kodu QR, który sparuje obydwa urządzenia. Dopiero wtedy importowana jest lista kontaktów i treść rozmów – ekran komputera w praktyce staje się tylko wyświetlaczem informacji z WhatsAppa w smartfonie.

Ciemny motyw można aktywować, zaglądając do ustawień. Chodzi o symbol trzech kropek widoczny w lewej części interfejsu, na poziomie wlasnego awatara. Możliwość zmiany kolorów interfejsu dostępna jest pod pozycją Motyw.

WhatsApp na Androida, iOS-a, Windowsa i macOS-a jest dostępny do pobrania przez nasz katalog oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)