WhatsApp dostanie grupowe rozmowy do 8 osób. Niektórzy mogą już testować

Strona głównaWhatsApp dostanie grupowe rozmowy do 8 osób. Niektórzy mogą już testować
21.04.2020 14:11
WhatsApp pozwali na rozmowy grupowe do 8 osób, fot. Pixabay
WhatsApp pozwali na rozmowy grupowe do 8 osób, fot. Pixabay

WhatsApp lada moment zyska jedną z ciekawszych aktualizacji, po której będzie możliwe przeprowadzanie grupowych rozmów głosowych nawet w 8 osób jednocześnie. Dotychczasowy limit wynosił połowę mniej. Pierwsze informacje o takich zmianach pojawiły się zaledwie kilka dni temu i wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, ile trzeba będzie czekać na ostateczną implementację.

bEIIUgWJ

Teraz sytuacja jest jasna, bowiem rozmowy w większych grupach można już teraz przeprowadzać w najnowszym WhatsAppie w wersji beta. Wprowadzenie tej funkcji do stabilnego wydania jest więc zapewne kwestią najbliższych tygodni, o ile nie dni. Jak widać, twórcy zdecydowali się zwiększyć liczbę uczestników do 8, co dla niektórych może być rozczarowaniem – od początku mówiło się o co najmniej sześciu i ostateczna liczba nie była znana, ale jeszcze parę dni temu sugerowano, iż może to być nawet 12 osób. Być może jest to pole do kolejnych zmian w przyszłości.

Aby korzystać z testowego WhatsAppa, trzeba dołączyć do grona betatesterów, tu na przykładzie Androida, źródło: Sklep Play.
Aby korzystać z testowego WhatsAppa, trzeba dołączyć do grona betatesterów, tu na przykładzie Androida, źródło: Sklep Play.

Aby zacząć testować rozmowy w większych grupach, na tę chwilę konieczne będzie zainstalowanie najnowszej wersji beta WhatsAppa w smartfonie, po dołączeniu do grona betatesterów, na przykład w Sklepie Play w przypadku Androida. Aby rozmowa w większym gronie mogła się udać, z najnowszej wersji aplikacji muszą korzystać najpewniej wszyscy jej uczestnicy.

bEIIUgWL

Jak podaje WABetaInfo, nowy limit nie jest jednak dostępny od początku dla wszystkich testerów. Rozwiązaniem może być ponowna instalacja testowego WhatsAppa – nawet kilkukrotna. Podczas instalacji program każdorazowo pobiera bowiem najświeższą konfigurację z serwerów, co może poskutkować ostatecznym włączeniem nowego limitu rozmówców.

Pozostali, którzy nie chcą eksperymentować z testowym wydaniem, muszą uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości. Na przykładzie ciemnego motywu WhatsAppa warto dodać, że od chwili pokazania się go w testowej wersji aplikacji, do ostatecznej premiery w stabilnym wydaniu, minął nieco ponad miesiąc. Zakładając podobne tempo, nowy limit uczestników rozmów grupowych powinien być dostępny dla wszystkich użytkowników WhatsAppa najprawdopodobniej na początku czerwca.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIIUgXH