WhatsApp dostanie naklejki. Wiemy już o nich niemal wszystko

WhatsApp dostanie naklejki. Wiemy już o nich niemal wszystko

WhatsApp z naklejkami. Wyglądają jak z Facebook Messengera. depositphotos
WhatsApp z naklejkami. Wyglądają jak z Facebook Messengera. depositphotos
26.10.2018 09:01, aktualizacja: 26.10.2018 18:12

Dla wielu użytkowników nowoczesny komunikator powinien umożliwiać wysyłanie nie tylko wiadomości tekstowych, ale także emoji, GIF-ów, zdjęć czy naklejek. Do tej pory, cieszący się sporą popularnością WhatsApp, nie oferował właśnie naklejek. Jednak zmieni się to w nowej, testowej wersji.

Jak informuje serwis Android Police, WhatsApp na Androidzie, w nowej wersji beta (2.18.329), otrzymał możliwość wysyłania naklejek. Pojawiły się one w tym samym miejscu, w którym znajdują się emoji i GIF-y. W celu przejrzenia ich wszystkich wystarczy wejść do ekranu wyboru emoji i na dolnym pasku wybrać odpowiednią ikonę.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Naklejki wyglądają tak samo, jak w Facebook Messengerze. Zostały podzielone na kategorie skupiające wszystkie z jednej grupy, np. z psem czy filiżanką kawy. Wyświetlane są one również na liście ostatnio użytych i ulubionych. Można też dodawać paczki z nowymi naklejkami, które pobierzemy ze sklepu. Wygląda na to, że powinny działać całe ich zestawy z Messengera. Nowe można dodawać do ulubionych także bezpośrednio z okna otwartej rozmowy. Wystarczy przytrzymać palec na odebranej wiadomości z naklejką.

Co ciekawe, jeśli wyślemy dwie naklejki, to zostaną one ułożone obok siebie. Znaczna większość komunikatorów nie układa ich w ten sposób. Rozwiązanie zastosowane przez WhatsAppa ma najpewniej na celu zaoszczędzenie miejsca na ekranie smartfona.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Nowość jest obecnie dostępna w testowej wersji. Jeśli jednak nie pojawią się żadne problemy i testy przebiegną pomyślnie, to naklejki zostaną sprawnie wdrożone u wszystkich użytkowników stabilnego wydania WhatsAppa.

Jest to jedna z kilku nowości szykowanych przez WhatsAppa. Komunikator niebawem otrzyma ciemny motyw i tryb wakacyjny. Najnowsze wersje komunikatora WhatsApp można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Do wyboru dostępne są wersje na komputery z Windowsem lub macOS-em oraz mobilne edycje na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)