WhatsApp: dwie nowości, które ucieszą każdego

WhatsApp: dwie nowości, które ucieszą każdego

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
02.10.2023 19:21, aktualizacja: 02.10.2023 19:40

WhatsApp jest stale rozwijany, a w ramach ostatnich aktualizacji do komunikatora trafiają kolejne nowości. Jedna z nich dotyczy obsługi linków w intensywnie aktualizowanych ostatnio kanałach. To nowa forma komunikacji w WhatsAppie, która w Polsce pojawiła się dopiero kilka tygodni temu.

O zmianach w komunikatorze informuje WABetaInfo. Nowość związana z kanałami dotyczy obsługi linków w wiadomościach publikowanych na kanałach WhatsAppa. Kiedy administrator opublikuje treść z linkiem, użytkownicy już wkrótce będą mogli go skopiować i na przykład wysłać innej osobie, użyć w wiadomości czy po prostu wkleić w przeglądarce. Obecnie w przypadku kanałów WhatsAppa nie ma takiej możliwości. Wiadomości można tylko przekazywać w całości oraz publikować reakcje.

Kolejna nowość w WhatsAppie dotyczy przekazywania multimediów. Twórcy planują wprowadzić do komunikatora niewielkie okienko szybkiej odpowiedzi, które pozwoli szybko wprowadzić tekst na przykład pod otrzymanym zdjęciem (kiedy jest wyświetlane w trybie pełnoekranowym). Dzięki takiej zmianie podczas szybkiej i intensywnej wymiany wiadomości w konwersacji, użytkownicy będą mogli łatwiej komentować otrzymywane multimedia bez konieczności wychodzenia z trybu podglądu WhatsAppa.

Nowa opcja w testowym WhatsAppie
Nowa opcja w testowym WhatsAppie

Obydwie zmiany to elementy, które dopiero trafiają do testerów. Oznacza to, że aby je zobaczyć konieczne jest korzystanie z WhatsAppa w wydaniu beta. Co więcej, nie wszyscy testerzy już teraz widzą opisywane nowości. Tutaj także - podobnie jak w przypadku stabilnego wydania WhatsAppa - nowe funkcje wypychane są transzami do użytkowników. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe opcje są już na etapie testów. W stabilnym wydaniu WhatsAppa pojawią się więc zapewne w najgorszym wypadku za kilka miesięcy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)