WhatsApp i znikające wiadomości – sprawdź, czy możesz już włączyć

WhatsApp i znikające wiadomości – sprawdź, czy możesz już włączyć

WhatsApp zaoferuje "znikające wiadomości", fot. Oskar Ziomek
WhatsApp zaoferuje "znikające wiadomości", fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
02.11.2020 15:51

WhatsApp otrzymuje (lub lada moment otrzyma) nową funkcję: znikające wiadomości. Chodzi o możliwość wysyłania wiadomości, które automatycznie znikną z czatu po określonym czasie. Na stronie pomocy technicznej (także polskojęzycznej) WhatsAppa pojawiły się rozbudowane instrukcje tłumaczące, jak działa nowa funkcja, na podstawie czego zakładamy, że nowość została już wdrożona do WhatsAppa i trafi do wszystkich użytkowników wraz z aktualizacją, czyli najpewniej maksymalnie za 2 tygodnie.

Jak czytamy w dziale najczęściej zadawanych pytań, znikające wiadomości w WhatsAppie można ustawić indywidualnie dla każdego z czatów lub rozmów grupowych, choć w trym drugim przypadku takie uprawnienia ma tylko administrator. Jak wynika z instrukcji, po aktywacji nowej opcji, wszystkie wysyłane od tego momentu wiadomości będą automatycznie usuwane po 7 dniach.

Twórcy zaznaczają, że choć wiadomości będą znikać z konkretnych czatów, nadal można je na wiele sposobów uwiecznić, na przykład poprzez wykonanie zrzutu ekranu czy przekazanie wiadomości do innego czatu, gdzie znikające wiadomości są wyłączone. Warto także pamiętać o obszarze powiadomień w smartfonie: jeśli użytkownik otrzyma znikającą wiadomość, ale nie będzie otwierać WhatsAppa przynajmniej przez tydzień, wiadomość zniknie z czatu, ale wciąż może być dostępna w powiadomieniu do czasu uruchomienia aplikacji.

Znikające wiadomości w WhatsAppie – jak włączyć?

Aby włączyć znikające wiadomości w konkretnym czacie w WhatsAppie, należy otworzyć wybraną konwersację, a następnie dotknąć nazwy kontaktu i wybrać Znikające wiadomości. Funkcję można włączyć w taki sam sposób zarówno w smartfonach, jak i WhatsAppie Web i wersji instalacyjnej na pulpity.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)