WhatsApp: nadchodzą nowe powiadomienia i uprawnienia

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

02.08.2022 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp stale ulepsza swój komunikator, a najnowsze zmiany, które pojawiły się w wydaniu beta dla testerów obejmują nowe powiadomienia i uprawnienia dla administratorów grup. Dzięki nim WhatsApp pomoże zapanować nad dużymi konwersacjami.

O szczegółach sprawy pisze SamMobile, powołując się na ustalenia WABetaInfo. Jak się okazuje, użytkownicy WhatsAppa już niedługo zaczną otrzymywać powiadomienia w aplikacji, jeśli ta zostanie zaktualizowana o nowe, istotne funkcje. W ten sposób użytkownicy będą się na bieżąco dowiadywać m.in. o nowościach w WhatsAppie bez konieczności śledzenia dzienników zmian czy komunikatów w mediach społecznościowych twórców. Powiadomienia mogą też być obszarem do publikowania sztuczek i podpowiedzi dotyczących codziennej obsługi WhatsAppa.

Opisywaną zmianę dostrzeżono w testowym WhatsAppie beta 2.22.17.12. Drugą nowością, która jest przy tej okazji rozwijana, jest planowana już od dawna funkcja usuwania wiadomości w grupowych czatach przez administratorów. Ta możliwość wydaje się wręcz niezbędna, zwłaszcza odkąd w rozmowach może brać udział nawet 512 użytkowników WhatsAppa. Łatwo sobie wyobrazić potencjalny chaos i trudności w moderacji bez takiego narzędzia.

W kontekście WhatsAppa warto pamiętać o świeżej deklaracji jego twórców, którzy podkreślają, że bez względu na okoliczności nie ugną się w kwestii deszyfrowania czatów "dla bezpieczeństwa niewielkiej grupy użytkowników". Szef WhatsAppa podał, że priorytetem dla firmy jest nadal prywatność i zachowanie szyfrowania end-to-end.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)