WhatsApp przestanie działać w starszych smartfonach. Zmiana od 1 listopada

WhatsApp przestanie działać w starszych smartfonach. Zmiana od 1 listopada

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
08.09.2021 07:16

Od 1 listopada 2021 roku, WhatsApp przestanie działać w starszych smartfonach z Androidem. Twórcy aplikacji po raz kolejny zmieniają wymagania systemowe, co dla niektórych użytkowników może oznaczać konieczność zakupu nowego telefonu.

WhatsApp wymaga obecnie do działania przynajmniej Androida 4.0.3, co obowiązuje od pierwszej połowy bieżącego roku. Wymagania zmienią się jednak ponownie już w listopadzie. Od tego momentu WhatsApp zadziała tylko w smartfonach z Androidem 4.1 JellyBean lub nowszym, a w starszych nie będzie dalej wspierany i ostatecznie przestanie działać - wynika ze zaktualizowanej informacji na stronie pomocy technicznej.

Do tego czasu twórcy WhatsAppa zalecają kupno nowego smartfonu i stworzenie kopii zapasowej swoich czatów, co sugeruje, że i do nich nie uda się po tym czasie dostać. Warto jednak podkreślić, że znakomita większość użytkowników nie będzie musiała kupować nowego smartfonu, bo wsparcie stracą głównie około 10-letnie telefony, a takich z pewnością mało kto dziś używa.

Jak wynika ze statystyk dostępnych w Android Studio, aplikacje wymagające Androida 4.1 (tak jak będzie wymagać WhatsApp od 1 listopada), zadziałają aż w 99,8 proc. urządzeń z Androidem na rynku. Android 4.1 powstał w 2012 roku i obecnie jest jedną z najstarszych wersji systemu wciąż aktywnych w urządzeniach. W 2021 roku Google zaprezentował Androida 12.

Informacja o udziale wersji Androida w Android Studio
Informacja o udziale wersji Androida w Android Studio© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Warto dodać, że wymagania WhatsAppa względem systemu iOS w iPhone'ach nie zmieniają się. Do działania komunikatora konieczny jest przynajmniej iOS 10, a więc wystarczy leciwy iPhone 5. WhatsApp działa również w wybranych urządzeniach z systemem KaiOS 2.5.1 lub nowszym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)