WhatsApp stał się bezpieczniejszy, otrzymał weryfikację dwuetapową

WhatsApp stał się bezpieczniejszy, otrzymał weryfikację dwuetapową

WhatsApp stał się bezpieczniejszy, otrzymał weryfikację dwuetapową
10.02.2017 13:00

Użytkownicy WhatsAppa w końcu mogą skorzystać z weryfikacji dwuetapowej i lepiej zabezpieczyć swoje konto. Oczekiwana przez wielu funkcja pojawiła się dość późno, wielu konkurentów już od dawna oferuje tę dodatkową warstwę chroniącą. Ważne jednak, że WhatsApp także w końcu ją otrzymał.

Nowa funkcja zabezpieczeń trafi do każdego kompatybilnego urządzenia, ale ze względu na etapowy system wdrażania, dotarcie do wszystkich użytkowników może trochę potrwać. Jeśli chcesz sprawdzić, czy znalazłeś się w gronie szczęśliwców, którzy jako pierwsi otrzymali aktualizację, to musisz przejść do ustawień WhatsAppa. Wybierz ustawienia konta i na liście dostępnych opcji, powinna być widoczna nowa pozycja – dwuetapowa weryfikacja.

W zastosowanej weryfikacji dwuetapowej , do potwierdzenia tożsamości użytkownika wykorzystywany jest 6-cyfrowy kod. Ustala go sam użytkownik i powinien go dobrze zapamiętać, ponieważ będzie on potrzebny do chociażby logowania się na nowym urządzeniu. Opcjonalnie możemy podać adres e-mail. Posłuży on do odzyskania dostępu do konta, jeśli zapomnielibyśmy ustalonego kodu.

WhatsApp postara się zadbać, byśmy nie zapomnieli 6-cyfrowego hasła. Zastosowany mechanizm, co pewien czas będzie prosił o ponowne wprowadzenie ustalonego na początku kodu. Aplikację w wersji na Androida lub iOS znajdziecie w naszej bazie, dostępna jest także wersja na Windowsa i macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)