WhatsApp: wkrótce indywidualne tapety dla każdego czatu. Wewnętrzne testy już trwają

WhatsApp: wkrótce indywidualne tapety dla każdego czatu. Wewnętrzne testy już trwają

WhatsApp pozwoli zmieniać tapetę niezależnie dla każdego czatu, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp pozwoli zmieniać tapetę niezależnie dla każdego czatu, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.09.2020 14:11

WhatsApp zyska w najbliższym czasie nową opcję, która po wdrożeniu ciemnego motywu po wielu miesiącach czekania, będzie jedną z ważniejszych związanych z interfejsem. Jak się okazuje, WhatsApp pozwoli niebawem zmieniać tapety indywidualnie dla każdej rozmowy, co umożliwi użytkownikowi łatwiej rozpoznawać konkretne konwersacje.

Zmiana będzie z pozoru niewielka, ale w praktyce pozwoli dostosować komunikator do swojego gustu i może wpłynąć na intuicyjność obsługi – dzięki różnym tapetom będzie trudniej o pomyłkę czatu. Jak podaje WABetaInfo, w WhatsAppie już teraz pojawiły się zmiany w kodzie, które wskazują na trwające wewnętrzne testy – te nie są jednak dostępne dla zwykłych użytkowników zarejestrowanych w programie betatestów.

Nowa funkcja w WhatsAppie pozwoli przede wszystkim ustawiać tapety czatów z założenia dopasowane do wybranego motywu, a docelowo – indywidualnie dla każdej rozmowy. To ten drugi aspekt wydaje się być ciekawszy. Obecnie komunikator umożliwia bowiem zmianę tapety, ale jest to wspólna modyfikacja dla wszystkich konwersacji.

Co ciekawe, nowość w WhatsAppie będzie w pierwszej kolejności dostępna najpewniej tylko dla użytkowników iOS-a. Choć nie ma w tym zakresie oficjalnych informacji, należy się jednak spodziewać, że docelowo pojawi się także w wersji na Androida.

W tym momencie zagadką pozostają także terminy. Z jednej strony mamy bowiem w pamięci wdrażanie ciemnego motywu mobilnego WhatsAppa, które trwało miesiącami, ale z drugiej – tę samą zmianę kolorów związaną z desktopową i webową wersją. W tym przypadku wdrożenie (od momentu oficjalnej zapowiedzi) trwało zaledwie kilka dni.

WhatsApp na Androida, iOS-a, Windowsa i macOS-a jest dostępny do pobrania przez nasz katalog oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)