WhatsApp: wkrótce indywidualne tapety dla każdego czatu. Wewnętrzne testy już trwają

WhatsApp: wkrótce indywidualne tapety dla każdego czatu. Wewnętrzne testy już trwają
01.09.2020 14:11
WhatsApp pozwoli zmieniać tapetę niezależnie dla każdego czatu, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp pozwoli zmieniać tapetę niezależnie dla każdego czatu, fot. Oskar Ziomek

WhatsApp zyska w najbliższym czasie nową opcję, która po wdrożeniu ciemnego motywu po wielu miesiącach czekania, będzie jedną z ważniejszych związanych z interfejsem. Jak się okazuje, WhatsApp pozwoli niebawem zmieniać tapety indywidualnie dla każdej rozmowy, co umożliwi użytkownikowi łatwiej rozpoznawać konkretne konwersacje.

Zmiana będzie z pozoru niewielka, ale w praktyce pozwoli dostosować komunikator do swojego gustu i może wpłynąć na intuicyjność obsługi – dzięki różnym tapetom będzie trudniej o pomyłkę czatu. Jak podaje WABetaInfo, w WhatsAppie już teraz pojawiły się zmiany w kodzie, które wskazują na trwające wewnętrzne testy – te nie są jednak dostępne dla zwykłych użytkowników zarejestrowanych w programie betatestów.

Nowa funkcja w WhatsAppie pozwoli przede wszystkim ustawiać tapety czatów z założenia dopasowane do wybranego motywu, a docelowo – indywidualnie dla każdej rozmowy. To ten drugi aspekt wydaje się być ciekawszy. Obecnie komunikator umożliwia bowiem zmianę tapety, ale jest to wspólna modyfikacja dla wszystkich konwersacji.

Co ciekawe, nowość w WhatsAppie będzie w pierwszej kolejności dostępna najpewniej tylko dla użytkowników iOS-a. Choć nie ma w tym zakresie oficjalnych informacji, należy się jednak spodziewać, że docelowo pojawi się także w wersji na Androida.

W tym momencie zagadką pozostają także terminy. Z jednej strony mamy bowiem w pamięci wdrażanie ciemnego motywu mobilnego WhatsAppa, które trwało miesiącami, ale z drugiej – tę samą zmianę kolorów związaną z desktopową i webową wersją. W tym przypadku wdrożenie (od momentu oficjalnej zapowiedzi) trwało zaledwie kilka dni.

WhatsApp na Androida, iOS-a, Windowsa i macOS-a jest dostępny do pobrania przez nasz katalog oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)