WhatsApp wprowadza jakość HD. Nowinka dociera do użytkowników

WhatsApp wprowadza jakość HD. Nowinka dociera do użytkowników

WhatsApp w Google Play
WhatsApp w Google Play
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Wojciech Kulik
Wojciech Kulik
18.08.2023 10:04, aktualizacja: 18.08.2023 14:43

Długo testowały cierpliwość użytkowników. Wreszcie jednak osoby odpowiedzialne za rozwój aplikacji WhatsApp otwierają ją na jakość HD. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami można już wysyłać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, a niebawem dołączą do nich filmy.

W czerwcu pojawiła się zapowiedź, że WhatsApp umożliwi wysyłanie zdjęć w jakości HD. Dwa miesiące później zdecydowano się na faktyczne wprowadzenie tej nowinki. Od 17 sierpnia falami udostępniana jest aktualizacja komunikatora na urządzenia z systemami Android i iOS, jak również jego przeglądarkowej wersji.

Zdjęcia HD w WhatsAppie – ruszyła aktualizacja

W przypadku aktualizacji WhatsAppa nierzadko trzeba trochę poczekać. Możliwe więc, że nie znajdziesz jeszcze tej opcji u siebie. Gdy się to zmieni, jakość HD będzie dostępna zarówno w przypadku zdjęć z galerii, jak i nowo robionych zdjęć w aplikacji. Odpowiedni przycisk podczas udostępniania znajdziesz w górnej części menu, tuż obok narzędzi do edycji.

Domyślnie WhatsApp wysyła zdjęcia w rozdzielczości 1600 x 900 pikseli. Wybierając "jakość HD", prześlesz jednak fotografie w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, a więc nawet nie tyle HD, co 4K. W ten sposób uda się zachować więcej detali, choć trzeba też liczyć się z większym zużyciem danych (warto mieć to na uwadze).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Filmy też wyślesz w jakości HD

Końca dobiegają również prace nad umożliwieniem użytkownikom wysyłania materiałów wideo w jakości HD. W tym przypadku mowa będzie o rozdzielczości 608 x 1296 pikseli. To nieco mniej niż faktyczne "high definition", ale też zdecydowanie więcej niż obecny standard, który na WhatsAppie wynosi 416 x 880 pikseli.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery tej opcji, ale serwis XDA-Developers podaje, że nastąpi to w nieodległej przyszłości. Jest więc duża szansa, że filmów HD w WhatsAppie doczekamy się jeszcze przed końcem tego roku.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)