WhatsApp wykorzysta e‑mail. Trwają prace nad nową funkcją

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

04.08.2023 08:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwają prace nad nową funkcją WhatsAppa, która zakłada wykorzystanie adresu e-mail użytkownika. W wersji beta komunikatora pojawiła się możliwość korzystania z niego w celach bezpieczeństwa.

WhatsApp otrzymał nową funkcję w wersji beta udostępnianej w ramach Google Play. Komunikator w wersji na urządzenia z systemem Android może niebawem otrzymać funkcję bezpieczeństwa, która pozwoli chronić konto przy wykorzystaniu adresu poczty elektronicznej. Aktualnie nowa możliwość nie jest szeroko dostępna.

Jak czytamy w serwisie wabetainfo.com, nowa funkcja jest dopiero rozwijana, w związku z czym nie jest jeszcze gotowa do udostępnienia wszystkim testującym. Skorzystać z niej mogli tylko wybrani użytkownicy. Możliwość wykorzystania adresu e-mail w celu zabezpieczenia konta w WhatsApp pojawiła się w wersji beta na Androida, oznaczonej numerem 2.23.16.15.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Adres e-mail ma być wykorzystywany w celu ochrony konta i jego weryfikacji. Z załączonego zrzutu ekranu nie wynikają szczegóły dotyczące tego, w jakich sytuacjach WhatsApp poprosi o podanie adresu mailowego i ze względu na fakt, że funkcja ta jest dopiero rozwijana, nie podano też jeszcze takich informacji.

WhatsApp - weryfikacja przez e-mail
WhatsApp - weryfikacja przez e-mail© WABetaInfo

Autorzy z serwisu wabetainfo.com uważają jednak, że będzie to opcja nieobowiązkowa. Ponadto ma być to inne zabezpieczenie niż to, w którym adres e-mail podawany jest w celu włączenia dwuetapowej weryfikacji.

Dziennikarze serwisu androidpolice.com przewidują, że nowa funkcja może być użyteczna między innymi w sytuacji, w której zgubimy nasz telefon. Weryfikacja przy wykorzystaniu adresu e-mail może wówczas zostać wykorzystana w celu zalogowania się na nowe urządzenie. Inną możliwością jest wykorzystanie maila do weryfikacji podczas instalowania WhatsAppa na nowym telefonie, gdy z jakiegoś powodu (na przykład przez błąd serwera) nie otrzymujemy kodu potwierdzającego.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)