Jakość HD w WhatsAppie. Nowość przy wysyłaniu zdjęć

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

07.06.2023 12:16, aktual.: 08.06.2023 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp doda do komunikatora nową opcję wysyłania zdjęć. Chodzi o "jakość HD", którą użytkownik może wybrać po wskazaniu multimediów. Nowa opcja jest widoczna już teraz, ale na razie tylko w WhatsAppie beta.

Jak łatwo się domyślić, nowa opcja wysyłania zdjęć w "jakości HD" WhatsAppie to nic innego jak szansa na wysłanie fotografii z mniejszą kompresją. Siłą rzeczy trzeba się wówczas liczyć ze zużyciem większej ilości danych i dłuższym czasem wysyłania, ale w niektórych przypadkach to właśnie jakość zdjęć może być priorytetem. Użytkownik WhatsAppa będzie mógł wybrać, czy chce skorzystać ze standardowej jakości czy HD.

Nowa funkcja WhatsAppa była zapowiadana już kilka miesięcy temu, a teraz trafiła do wydania beta na Androida i iOS-a - zwraca uwagę WABetaInfo. Warto podkreślić, że samo pojęcie "HD" może być tu nieco mylące. Nie chodzi bowiem o odniesienie do rozdzielczości znanych z wyświetlaczy lub telewizji, ale o "wysoką jakość", w tym przypadku mniejszą kompresję i zachowanie oryginalnej rozdzielczości zdjęcia.

Nowa opcja wysyłania "zdjęć HD" w WhatsAppie
Nowa opcja wysyłania "zdjęć HD" w WhatsAppie© WABetaInfo

Zdjęcie wysłane w "jakości HD" wyświetla się w historii czatu WhatsAppa z dodatkowym symbolem, dzięki czemu rozmówca będzie wiedział, że wykorzystano lepszą rozdzielczość i mniejszą kompresję. Trzeba też dodać, że na tę chwilę WhatsApp nie oferuje ustawień, które pozwalałyby wybrać domyślną jakość wysyłania. W razie zainteresowania wyższą rozdzielczość trzeba więc będzie wybrać każdorazowo dla wysyłanego zdjęcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

WABetaInfo podaje, że możliwość zastosowania wyższej rozdzielczości na tę chwilę nie dotyczy filmów. Nowa opcja dla zdjęć ma być za to już teraz dostępna dla części testerów WhatsAppa. Wkrótce ma trafić do kolejnych i w konsekwencji także do użytkowników stabilnego wydania komunikatora, choć w tym momencie trudno mówić o konkretnych datach. Zakłada się jednak, że mowa o najbliższych tygodniach.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)