WhatsApp ma nową funkcję. Pierwsze osoby mogą ją testować

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Pixabay

11.08.2023 08:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp otrzymał nową funkcję. W wersji beta komunikatora pojawiła się możliwość korzystania z więcej niż jednego konta na jednym urządzeniu. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze zapowiedzi wprowadzenia funkcji multikonta do aplikacji.

WhatsApp wprowadza nową funkcję. W wersji beta komunikatora udostępniona została obsługa multikonta, co oznacza, że użytkownicy otrzymali możliwość korzystania z więcej niż jednego konta na pojedynczym urządzeniu. Pierwsze wzmianki na temat możliwości pojawienia się takiej opcji pojawiły się już w czerwcu 2023 r.

Obsługa więcej niż jednego konta pojawiła się w wersji beta WhatsAppa na urządzenia korzystające z systemu Android, która oznaczona jest numerem 2.23.17.8, lecz niektórzy użytkownicy mogą otrzymać dostęp do niej w poprzedniej wersji, czyli tej, którą oznaczono numerem 2.23.17.7.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwsi testerzy już otrzymali dostęp do funkcji multikonta w WhatsAppie. Aby z niej skorzystać, wystarczy kliknąć ikonę strzałki obok ikony kodu QR, a następnie dodać nowe konto do urządzenia. Po jego dodaniu konto zostanie na urządzeniu do momentu wylogowania się z niego.

Z tej funkcji z pewnością ucieszą się osoby, które łączą korzystanie z WhatsAppa w celach prywatnych i służbowych. Od teraz nie będą musieli korzystać z dwóch osobnych telefonów, ani udostępniać prywatnego numeru współpracownikom czy klientom, wystarczy odpowiednie zarządzanie kontami, dzięki czemu, gdy skończą pracę, będą mogli skutecznie odciąć się od kontaktów biznesowych, a w razie potrzeby będą mogli wygodnie zajrzeć na konto służbowe.

Funkcja obsługi większej liczby kont w komunikatorze internetowym nie wydaje się być niczym nowatorskim, a wręcz jedną z podstawowych i oczekiwanych funkcji. Zdecydowanie docenią ją przedsiębiorcy i pracownicy, którzy komunikują się przy wykorzystaniu WhatsAppa, ale funkcja ta może znaleźć swoje zastosowanie także wśród indywidualnych użytkowników, którzy nie korzystają z aplikacji na potrzeby pracy.

W tej chwili dostęp do obsługi multikont mają tylko wybrani testerzy beta. Nie ma jeszcze informacji na temat tego, kiedy nowa funkcja trafi do pełnej wersji aplikacji, lecz w najbliższych tygodniach powinna być szerzej rozpowszechniona wśród użytkowników WhatsApp beta. Ostatnią głośną zmianą, która trafiła do pełnej wersji komunikatora, jest udostępnianie ekranu.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)