WhatsApp: niedługo wyślesz filmy w jakości HD

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Oskar Ziomek

30.06.2023 17:30, aktual.: 01.07.2023 20:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp pracuje nad wprowadzeniem do komunikatora kolejnej nowości. Po ciepłym odebraniu testowanej wcześniej opcji wysyłania "zdjęć HD", zgodnie z oczekiwaniami obecnie na tapet trafiło analogiczne wysyłanie "filmów HD". Chodzi o możliwość wysyłania materiałów z mniejszą kompresją.

O szczegółach pisze WABetaInfo. Jak się okazuje, w testowym wydaniu WhatsAppa na Androida da się dotrzeć do nowego widoku pozwalającego wysyłać filmy w wyższej jakości. Dla użytkowników komunikatora oznacza to możliwość dzielenia się nagraniami w wysokiej rozdzielczości - nie chodzi przy tym dosłownie o standard HD, jak mogłaby sugerować nazwa funkcji, ale zachowanie oryginalnej rozdzielczości nagrania.

Podobnie jak w przypadku zdjęć HD, wysyłanie filmów HD i tak będzie się wiązać z zastosowaniem kompresji materiału, ale znacznie niższej niż w normalnym przypadku. W praktyce rozmówcy na WhatsAppie powinni więc dostrzec dużo wyższą jakość filmu, który został wysłany w ten sposób. Naturalnie trzeba się też przy tym liczyć z dłuższym czasem wysyłania i koniecznością zużycia większej części pakietu danych.

WhatsApp obsłuży filmy w jakości HD
WhatsApp obsłuży filmy w jakości HD© WABetaInfo

Oczywiście na tym etapie trudno powiedzieć, kiedy nowa opcja trafi do wszystkich użytkowników stabilnego wydania WhatsAppa. Co więcej, nawet betatesterzy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo z dotychczasowych ustaleń wynika, że nie każdy już widzi nową opcję. Wypada przyjąć, że filmy HD trafią do WhatsAppa nie szybciej niż za kilka tygodni lub nawet miesięcy, nim zostaną gruntownie przetestowane.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także