WhatsApp z naklejkami kolejnym dowodem na to, że Facebook ma kompleks Snapchata

Strona głównaWhatsApp z naklejkami kolejnym dowodem na to, że Facebook ma kompleks Snapchata
04.10.2016 13:58
WhatsApp z naklejkami kolejnym dowodem na to, że Facebook ma kompleks Snapchata

Snapchat nie zdecydował się dołączyć do rodziny Facebooka, a jego ogromna popularność sprawiła, że zarząd największego portalu społecznościowego chyba dostał kompleksów. Po Instagramie i Messengerze, przyszedł czas na WhatsAppa, który właśnie otrzymał funkcje wcześniej charakterystyczne dla Snapchata.

bEKUmaTF

Mark Zuckerberg nie stał się właścicielem Snapchata. Odrzucenie oferty kupna musiało zaboleć na tyle mocno, że Facebook zdecydował się skopiować wybrane funkcje Snapa i wrzucić je do swoich aplikacji. Instagram otrzymał Stories, a niedawno do Messengera trafiła sekcja Messenger Day. Obie funkcje mają zachęcić do porzucenia Snapchata na rzecz usług Facebooka.

Przyszedł czas na kolejną aplikację Facebooka – komunikator WhatsApp. Jego użytkownicy otrzymali możliwość modyfikacji zdjęć i filmów. WhatsApp pozwala na nakładanie naklejek i tekstu oraz na rysowanie. Zmodyfikowane zdjęcie lub film możemy od razu wysłać do naszego znajomego. Kolejną nowością jest wykorzystanie wyświetlacza jako namiastki lampy błyskowej. W gorszych warunkach oświetleniowych ekran zostanie na chwilę mocno rozjaśniony, co ma pozwolić na zrobienie selfie. Ostatnia nowość to możliwość wykonania zoomu jedną ręką – przesunięcie palcem w dół lub górę wyświetlacza.

350189198235756481

Facebook upodabnia swoje aplikacje, dodając do nich funkcje skopiowane ze Snapchata. Priorytetem stało się zapewnienie naklejek i tekstu na zdjęciach. Pozostaje nam czekać na dodawanie kolejnych funkcji z konkurencyjnego Snapchata, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na lekkość Instagrama, Messengera czy WhatsAppa.

bEKUmaTH

Nowe funkcje kamery na początku trafią na smartfony z Androidem, na iOS-a pojawią się wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKUmaUD