WhatsApp z nową metodą zabezpieczenia. Komunikator potrafi teraz rozpoznać użytkownika

WhatsApp z nową metodą zabezpieczenia. Komunikator potrafi teraz rozpoznać użytkownika

WhatsApp z nową metodą zabezpieczenia. Komunikator potrafi teraz rozpoznać użytkownika
04.02.2019 12:18, aktualizacja: 04.02.2019 12:58

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że WhatsApp pomógł w napisaniu książki, która zdobyła prestiżową nagrodę. Jak widać, popularny komunikator może mieć naprawdę wiele zastosowań. Co więcej, jego twórcy nie zamierzają odpuszczać i ciągle dodają nowe funkcje. Wraz z ostatnią aktualizacją WhatsApp otrzymał nową metodę zabezpieczenia danych.

WhatsApp wreszcie z obsługą Touch ID i Face ID

Nowa wersja WhatsAppa (2.19.20) na iOS-a przynosi możliwość korzystania z biometrycznych zabezpieczeń. W łatwy sposób można zabezpieczyć aplikację, która przy uruchomieniu będzie teraz wymagać uwierzytelnienia użytkownika z użyciem Touch ID lub Face ID.

Funkcja jest domyślnie wyłączona. W celu jej aktywacji należy przejść do ustawień komunikatora. Następnie wybieramy Konto, w kolejnym ekranie klikamy na Prywatność i wyświetlaną listę opcji przesuwany na sam dół do pozycji Blokada ekranu.

Obraz

Widok ustawień w sekcji Blokady ekranu będzie się różnił zależnie od używanego iPhone’a. W przypadku starszych modeli, które posiadają czytnik linii papilarnych, będzie możliwość aktywacji zabezpieczenia Touch ID. Z kolei w nowszych modelach, które wykorzystują system rozpoznawania twarzy, użytkownik może włączyć zabezpieczenie Face ID.

Warto mieć na uwadze, że gdy aplikacja jest zablokowana, to wciąż można odbierać połączenia i odpowiadać na wiadomości z poziomu obszaru powiadomień. W związku z tym, nowa funkcja pozwala przede wszystkich zapewnić dodatkową ochronę historii rozmów i ustawień komunikatora – niepowołana osoba nie uruchomi aplikacji.

Nowe zabezpieczenia mają trafić także na Androida

Co ciekawe, oba rozwiązania – Touch ID i Face ID, zostały wdrożone w aplikacji na iOS-a już wcześniej. Jednakże, przez dłuższy okres nie były widoczne dla użytkownika. Zmienia się to wraz z najnowszą aktualizacją. Należy dodać, że twórcy WhatsAppa pracują nad dodaniem podobnych zabezpieczeń w przypadku wersji na Androida. Obecnie trwają testy nowego rozwiązania. Data wprowadzenia funkcji u wszystkich użytkowników nie jest jeszcze znana.

Najnowszą wersję WhatsAppa znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)