WhatsApp z szyfrowaną transmisją położenia w czasie rzeczywistym

WhatsApp z szyfrowaną transmisją położenia w czasie rzeczywistym

WhatsApp z szyfrowaną transmisją położenia w czasie rzeczywistym
18.10.2017 13:08

Użytkownicy Facebook Messengera mogą udostępnić znajomym swoją lokalizację aktualizowaną w czasie rzeczywistym. Teraz taka funkcja trafia również do WhatsAppa i w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie dostępna na smartfonach z Androidem i iOS-em.

Transmisja Położenia pozwala w prosty i bezpieczny sposób na udostępnienie aktualnej lokalizacji. Zaletą funkcji jest szyfrowanie położenia, co w założeniach ma ochronić użytkowników przed podejrzeniem informacji przez nieupoważnione osoby. Dodatkowo użytkownik ma pełną kontrolę nad wyborem odbiorców udostępnianej lokalizacji, jak i czasu trwania.

W celu aktywowania funkcji, musimy otworzyć konwersację z konkretną osobą lub grupą. W załącznikach, w opcji Położenie, pojawi się nowa funkcja Zacznij transmisję położenia. Ustalamy, jak długo chcemy transmitować lokalizację i klikamy wyślij. Ustaleni wcześniej odbiorcy będą mogli śledzić położenie na bieżąco.

Obraz

Jeśli więcej niż jedna osoba w grupie transmituje położenie, wszystkie transmisje będą widoczne na jednej mapie. Transmisję możemy zakończyć w dowolnym momencie, albo po prostu odczekać aż upłynie wybrany czas.

Nowa funkcja będzie udostępniana stopniowo. Ma ona pojawić się u wszystkich użytkowników WhatsAppa w ciągu najbliższych tygodni. Funkcja będzie ograniczona do urządzeń z Androidem i iOS-em.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)