WhatsApp ze świetną metodą zabezpieczenia. Pojawi się obsługa czytnika linii papilarnych

WhatsApp ze świetną metodą zabezpieczenia. Pojawi się obsługa czytnika linii papilarnych

WhatsApp testuje nowości w wersji na Androida. (depositphotos)
WhatsApp testuje nowości w wersji na Androida. (depositphotos)
11.01.2019 06:30

Użytkownicy popularnego komunikatora WhatsApp niebawem otrzymają nową funkcję, która zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Twórcy aplikacji zamierzają bowiem wprowadzić możliwość uwierzytelniania z użyciem biometrii. Wystarczy bowiem smartfon wyposażony w czytnik linii papilarnych, aby szybko i wygodnie zabezpieczyć prywatne wiadomości.

Jak informuje serwis WABetaInfo, użytkownicy WhatsAppa w wydaniu na Androida zyskają możliwość włączenia zabezpieczenia podobnego do Touch ID. Zespół WhatsAppa, po opracowaniu zabezpieczeń wykorzystujących Touch ID (czytnik linii papilarnych) i Face ID (rozpoznawanie twarzy) w iPhonie, zamierza bowiem wprowadzić podobne rozwiązanie w przypadku urządzeń z Androidem.

WhatsApp z obsługą czytnika linii papilarnych. (źródło: wabetainfo.com)
WhatsApp z obsługą czytnika linii papilarnych. (źródło: wabetainfo.com)

W testowych wersjach komunikatora zauważona została funkcja zabezpieczenia z użyciem czytnika linii papilarnych. Po jej włączeniu, dostęp do komunikatora jest możliwy wyłącznie, gdy użytkownik potwierdzi swoją tożsamość. Oznacza to, że nawet jeśli odłożymy odblokowany smartfon, to niepowołana osoba nie będzie mogła przejrzeć naszych prywatnych rozmów na WhatsAppie. Przy pierwszym uruchomieniu będzie bowiem wymagany wzór linii papilarnych użytkownika komunikatora.

Nowa funkcja jest wykorzystywana do blokowania całej aplikacji. Nie można więc zabezpieczyć wyłącznie wybranych rozmów. Obecnie pozostaje ona w fazie wczesnych testów. Niestety, jej udostępnienie dla wszystkich osób może jeszcze trochę potrwać. Warto tutaj dodać, że rozwiązania Touch ID i Face ID zostały już opracowane w przypadku iPhone’a, ale wciąż nie są widoczne dla użytkowników. Podobnie może być w przypadku wersji na Androida.

Kolejną nowością są usprawnienia w wysłaniu plików audio. Użytkownik przed wysłaniem piosenki czy dowolnego dźwięku zapisanego w pamięci smartfona, będzie mógł go wcześniej przesłuchać, bezpośrednio z poziomu WhatsAppa. Funkcja będzie przydatna, jeśli nie mamy pewności, czy właśnie ten plik muzyczny zamierzamy udostępnić innej osobie.

WhatsAppa w najnowszej wersji znajdziecie oczywiście w naszym katalogu aplikacji. Dostępny jest na urządzenia z iOS-em i Androidem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)