Wiadomości Google: doskonały czytnik przebije bańkę informacyjną na Androidzie

Wiadomości Google: doskonały czytnik przebije bańkę informacyjną na Androidzie

Wiadomości Google: doskonały czytnik przebije bańkę informacyjną na Androidzie
16.05.2018 18:35, aktualizacja: 17.05.2018 14:07

Świetny czytnik wiadomości Google News w nowej odsłonie dotarł także na Androida. Warto go przetestować z wielu powodów. Interesujące dla nas artykuły są dobierane przez sztuczną inteligencję i grupowane, by pokazać wydarzenia z różnych stron, co pozwala nam poznać różne opinie na ten sam temat.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja dla Androida praktycznie nie różni się od odświeżonego Google News na iOS-a, którego opisywałam wcześniej, przypomnę więc tylko najważniejsze funkcje aplikacji. Na podstawie naszych zainteresowań, o których Google wie całkiem sporo, dobrane zostaną wiadomości z kraju i ze świata, a także sportowe czy rozrywkowe. Na ekranie głównym najpierw zobaczymy 5 najważniejszych zdaniem SI, poniżej kolejne o niższym priorytecie. Oczywiście można zgłosić chęć czytania więcej lub mniej na jakiś temat albo w ogóle ukryć nielubiany serwis informacyjny.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Można także przeglądać nagłówki z podziałem na kategorie. Ważne wiadomości, opisywane na wielu portalach, zostaną pokazane jako jedna karta z pokazem slajdów lub listą artykułów prezentujących temat z różnych stron.

Google News daje możliwość odnalezienia ulubionych portali informacyjnych i dopisania ich do subskrypcji, jeśli jeszcze nie zostały ujęte w aplikacji. Google zapewnia, że zobaczymy tu tylko wiadomości z rzetelnych źródeł wysokiej jakości. Dłuższe artykuły można zapisać do przeczytania później, można też szybko udostępniać treść. Wisienką na torcie jest możliwość kupienia subskrypcji niektórych wydawnictw.

Google News najpierw został wydany na iOS-a, dla Androida został zaktualizowany kilka godzin później.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)