Windows 10 20H1 nie dogaduje się z dyskami Intel Optane. Są błędy i problemy z wydajnością

Windows 10 20H1 nie dogaduje się z dyskami Intel Optane. Są błędy i problemy z wydajnością

Dyski Intel Optane nie współpracują dobrze z majową aktualizacją Windows 10, fot. materiały prasowe
Dyski Intel Optane nie współpracują dobrze z majową aktualizacją Windows 10, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
04.06.2020 15:22

Majowa aktualizacja Windows 10 dopiero kilka dni temu zaczęła trafiać do pierwszych użytkowników, a już znanych jest wiele błędów, które powoduje. Z tego powodu Microsoft wstrzymał jej wdrażanie w komputerach, gdzie mogłaby wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Dotyczy to nawet urządzeń z serii Surface.

Jak zwrócił uwagę serwis Windows Latest, do listy pechowców należy dopisać także użytkowników dysków Intel Optane. Majowa aktualizacja niewłaściwie z nimi współpracuje, co skutkuje problemami z wydajnością i komunikatami o błędach. O kłopocie można przeczytać między innymi na Twitterze i forum Intela.

Użytkownicy dysków Optane, po zainstalowaniu majowej aktualizacji Windows 10, otrzymują komunikat o problemie z ładowaniem bibliotek DLL w kontekście funkcji Intel Optane Memory Pinning. Oprócz samego komunikatu można również zauważyć problemy z szybkością działania komputera.

Problem był znany już wcześniej (występował w czasie testów Windows 10 20H1), toteż można próbować go obejść znanym sposobem. Chodzi o próbę rozpoczynającą się od odinstalowania pakietu Intel Optane Pinning Explorer Extensions z poziomu Programów i funkcji. Później konieczne będzie wyłączenie dysku Intel Optane, ponowne uruchomienie komputera i włączenie Optane'a. Jeżeli jednak to nie pomoże, ratunkiem pozostaje odinstalowanie majowej aktualizacji Windows 10.

Na te chwilę nie jest jasne, jak problem z dyskami Optane zostanie rozwiązany. W chwili tworzenia niniejszego tekstu, w dokumentacji majowej aktualizacji Windows 10 ta usterka nie została jeszcze potwierdzona. W praktyce należy się więc zapewne spodziewać aktualizacji sterowników ze strony Intela lub uzbroić w cierpliwość w oczekiwaniu na pierwsze aktualizacje zbiorcze do nowego Windowsa 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)