Windows 10: Facebook usunięty z Microsoft Store. Twórcy zapraszają na stronę internetową

Windows 10: Facebook usunięty z Microsoft Store. Twórcy zapraszają na stronę internetową

Facebook zniknął ze sklepu Microsoft Store, fot. Getty Images
Facebook zniknął ze sklepu Microsoft Store, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
03.03.2020 17:36

Facebook zniknął ze sklepu z aplikacjami Windowsa 10 i raczej już do niego nie wróci. Twórcy potwierdzili, że aplikacja została usunięta z Microsoft Store, a wszystkich zainteresowanych Facebookiem zapraszają do odwiedzenia webowej odmiany serwisu w przeglądarce.

Oficjalna argumentacja takiej decyzji nie została zaprezentowana, ale można przypuszczać, że zainteresowanie aplikacją było niewielkie, a przez to jej utrzymywanie – po prostu nieopłacalne. Jak zwraca uwagę Neowin, o braku Facebooka w Microsoft Store jako pierwszy poinformował serwis Aggiornamenti Lumia.

Od 28 lutego Facebooka nie da się znaleźć za pomocą wyszukiwarki, a link bezpośredni prowadzi do strony informującej o błędzie. Niestety nie jest to żadna usterka – aplikacja została usunięta z Microsoft Store przez samych twórców i jak udało się potwierdzić, nie powstaje w nowej odmianie. Przy okazji zapewniono, że ze sklepu z aplikacjami Windowsa 10 nie zniknie Messenger.

Byłoby to zresztą dziwne posunięcie, zważywszy za wydaną stosunkowo niedawno dużą aktualizację. Messenger został wówczas dostosowany do wymagań użytkowników i otrzymał między innymi ciemny motyw. Aplikacja bazuje na Electronie i – podobnie jak dotychczas Facebook – jest dostępna za pośrednictwem Microsoft Store w Windows 10.

Mobilny Facebook na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)