Windows 10. Microsoft przypadkiem ujawnił nowy wygląd menu Start

Strona głównaWindows 10. Microsoft przypadkiem ujawnił nowy wygląd menu Start
24.07.2019 19:41
Statyczne ikony zamiast dynamicznych kafli, fot. Twitter (NTAuthority)
Statyczne ikony zamiast dynamicznych kafli, fot. Twitter (NTAuthority)

Microsoft ujawnił nowy wygląd menu Start Windowsa 10, choć wcale nie zamierzał tego robić. W Redmond doszło do pomyłki, wskutek której wewnętrzna kompilacja 18947, przeznaczona do rozwoju platformy Xbox, została udostępniona członkom programu Insider z 32-bitowymi platformami. OS otrzymali wszyscy z nich, niezależnie od gałęzi testowej.

bELxYXKJ

Ten przypadkowo wyciekły build zawiera właśnie nowe menu Start, pozbawione dynamicznych kafli. Zamiast tego w obszarze startowym widnieją klasyczne, statyczne ikony. Przy czym widok niekafelkowy jest tylko dodatkową opcją. W każdej chwili przywrócić można nominalny wygląd "dziesiątki", który – jak donoszą niektórzy Insiderzy – w części przypadków (instalacji) wciąż pozostawał wyglądem domyślnym.

W przeszłości plotki o rezygnacji z kafli pojawiały się wraz z informacjami o tzw. Windowsie Lite, odchudzonej wersji Windowsa 10 mającej stanowić alternatywę dla Chrome OS. Niemniej wydaje się, że rozwiązanie to powinno zainteresować także posiadaczy regularnego Win 10.

To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft omyłkowo publikuje wewnętrzną kompilację. W 2017 roku identyczny błąd doprowadził nawet do małej aferki. Część komputerów wpadła wówczas w pętlę rebootów, przez co niezbędne okazało się przywrócenie systemu przez Tryb Awaryjny. Teraz konsekwencje nie są tak dotkliwe, ale aura tajemnicy prysła.

bELxYXKL

Osobną kwestię stanowi, czy uproszczone menu Start kiedykolwiek trafi na produkcję, czy może są to tylko przymiarki pod wspomnianego Windowsa Lite. Bądź co bądź, osobiście zdecydowanie preferuję tę wersję. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELxYXLH